بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱

امیدواریم فقط امیدواریم

سایت موسسه پیام آزادگان:

در حالیکه سایت موسسه پیام خبر داده است که بزودی معوقات اسارت پرداخت می شود با مراجعه به اصل خبر متوجه می شویم که خبری نیست بلکه تنها یک امیدواری است .مسئول سازمان ايثارگران نيروي زميني ارتش از پيگيري براي پرداخت معوقه‌هاي آزادگان خبر داد و ابراز اميدواري كرد كه اين معوقه‌ها در آينده‌اي نزديك تامين اعتبار شود.

سرهنگ مجتبي جعفري با بيان اينكه در هر جنگ، به اسارت گرفته شدن افراد امري ناگزير است، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس نزديك به 46 هزار اسير ايراني به دست رژيم بعثي و 50 هزار اسير عراقي به دست رزمندگان اسلام به اسارت در‌آمدند.


برچسب‌ها: معوقات اسارت, ماده13, پرداخت ما بقی ماده 13, باقیمانده ماده 13, سرهنگ جعفری, آزادگان
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱

اسکان اضطراری ۵۴ هزار نفر

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه در سه روز اخیر ۷۲۰ پس‌لرزه آذربایجان شرقی را لرزانده است، گفت: تاکنون ۵۴ هزار نفر از زلزله‌زدگان اسکان اضطراری یافتند.به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس حسن قدمی در گفت‌وگوی ویژه خبری درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده در آذربایجان شرقی اظهار داشت:‌ تاکنون 720 پس‌لرزه آذربایجان شرقی را لرزانده است که از این تعداد 257 پس‌لرزه بالای 2.5 ریشتر و 27 پس‌لرزه بیش از 4 ریشتر بوده است.


برچسب‌ها: پس‌لرزه در آذربایجان‌شرقی, اسکان اضطراری, زلزله, مدیریت بحران
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱

دلنشین ترین صداهای آسمانی

نوح ، تکویر، انفطار و بلد

تلاوت مجلسی سوره های نوح آیات 15 تا آخر و تكویر و انفطار و بلد آیات 1 تا 18 با صدای سعید مسلم (28:52)روی عکس کلیک کنید.
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱

جلسه حجت الاسلام باطنی با مسئولین همایش چهارم

حجت الاسلام علیرضا باطنی و من  و تعدادی از مسئولین جمعیت آزادگان با مسئولین همایش چهارم در گیلان جلسه داشتیم ، در این جلسه مسائل مختلف همایش چهارم تکریت 11 در گیلان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

ورود جدی حجت الاسلام باطنی و سایر دوستان از نقاط مختلف کشور به مسئله همایش چهارم همراه با بیان مسائل موشکافانه و دقیق از نحوه برگزاری جلسات آینده مسئولین همایش نشان دهنده اهمیت زیاد این رویداد بزرگ کشوری می باشد.


برچسب‌ها: همایش چهارم, همایش تکریت11, جلسه حاج آقا باطنی با مسئولین همایش چهارم, گیلان, همایش گیلان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱

آدم ها

احمد یوسف زاده

در زندگی گاهی آدم هایی می بینم که از مورچه کوچکترند ، اما این مورچه ها به اندازه ده تا فیل ادعا دارند . آدم های فقیری هستند که به خبث طینت مبتلا شده اند . قابل ترحمند اما به کسی رحم نمی کنند . استاد نان بُری و خدای زیراب زنی اند . وجود شان مثل بشکه ایست پر از باروت حسادت و روزی ۱۰ بار منفجر می شوند و دور و بری هاشان را می سوزانند و بیشتر از همه خودشان را .

به قول قرآن دوست دارند همینطور الکی ازشان تعریف کنی ( یحبون ان یحمدو بما لم یفعلو ). بهترین لحظه زندگیشان وقتی است که کسی را به خاک سیاه نشانده باشند و از نان خوردن انداخته باشندش . در این حالت فاتحانه می گویند « روش کم شد ! ».ین موجودات بی مقدار به مدد ذهن خلاقشان در پدرسوخته بازی و تملق و فرصت طلبی به مقاماتی و مناصبی می رسند و مثل زالو که با خون بزرگ می شود اینها با پست بزرگ می شوند .  با پست بزرگند و بی پست خوار و بی مقدار .چقدر دلم برای اینها می سوزد !


برچسب‌ها: مهجور, آدم ها, یوسف زاده, احمد یوسف زاده
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

علت این بی عدالتی از کجا نشات می گیرد؟

وبلاگ هماش چهارم نوشت:

بدنبال اعلام خبر دیدار جمعی از آزادگان؛ صبح امروز برحسب وظیفه پیگیر علت عدم دعوت از سایر دوستان آزاده از بنیاد شهید و موسسه پیام شدم که طی تماسهای مکرر تلفنی با مسئولین معاونت پژوهش بنیاد شهید تهران و آقای خوبنژاد از مسئولین موسسه پیام مشخص شد معاونت پژوهش بنیاد شهید مرکز که متولی و مسئول برگزاری چنین مراسماتی است.به هر استان یک سهمیه مشخصی جهت  معرفی آزادگان اختصاص داده و از موسسه پیام نیز درخواست یک لیست 600 نفره از آزادگان  جهت دیدار  را نموده است . که موسسه پیام اظهار می دارد چنین لیستی را به بنیاد نداده است.

این درحالی است بنیاد شهید این مسئله را بشدت تکذیب نموده  و موسسه پیام را متولی این موضوع می داند و موسسه هم متعاقبا ارائه چنین لیستی را به بنیاد شهید تکذیب نموده و اظهار می دارند موسسه بنا به درخواست بنیاد شهید فقط چندنفر از نمایندگان استانی و خانواده شهیدان حاج آقا ابوترابی و مهندس تندگویان را جهت حضور در این مراسم  دیدار دعوت نموده است. در پایان مسئولین بنیاد شهید و موسسه پیام علت عدم دعوت از سایرین را عدم گنجایش.......... جهت پذیرش عده بیشتری از آزادگان اعلام داشتند!!!!!؟

یک سوال چطور در دیدار دانشجویان؛؛اساتید دانشگاهها و سایر اقشار مردم در مناسبت های مختلف با رهبر معظم انقلاب؛؛حسینیه امام خمینی (ره) گنجایش پذیرش حدود هزاران نفر از علاقمندان را دارد ولی چطور حال که بعداز گذشت 10سال از آخرین دیدار آزادگان با ایشان  می گذرد و جمع کثیری از آزادگان مشتاق و علاقمند در انتظار چنین روزی بسر می بردند ظرفیت حسینیه کاهش یافت؟ 

نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

بازدید "سید" از دفتر تکریت 11 به نمایندگی از آزادگان همدان

آزاده سرافراز و فرهیخته ،سید جعفر دعوتی به نمایندگی از آزادگان همدان از دفتر تکریت 11 در قم دیدن کرد و هدیه این دوستان رو به این دفتر اهدا کرد.

 آزادگان همدانی بر این هدیه صنایع دستی برچسبی کاغذی زده بودند که نشان میداد سید جعفر دعوتی از طرف آزادگان همدان و به نمایندگی از طرف آنان ،این کادو رو اهدا می کند .در این مسیر چند ساله واقعا همیشه لطف دوستان آزاده  همراه ما بوده است که کار تا اینجا پیش رفته است وگرنه محال بود بتوانیم وبلاگ ناچیزمان رو تا این حد و تا این لحظه حفظ کنیم از خدای بزرگ ممنون هستیم که کمک کرد و توانستیم گوشه ای از خاطرات و تلاشهای آزادگان در دوران اسارت رو خدمت ملت عزیز عرضه کنیم و همچنین محفلی باشیم برای خود عزیزان آزاده که سالهای طولانی از هم دور بودند و اطلاعی نداشتند.نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

به اینها برخورد!

علی اصفهانی

ما آسایشگاه 3 بودیم و عراقی ها به یک نفر خیلی گیر می دادند... (نامفهوم ) .یک سرهنگ خلبان داشتیم بنام سرهنگ محمد وارسته، گفت سیدی یعین قربان، اسرای عراقی در ایران جایشان خیلی خوب است و غذایشان هم خوب است .

به اینها خیلی برخورد ،بچه ها را در عرض چند ثانیه به آسایشگاه بردند و سرباز عراقی شاید عدنان بود ، گفت همه سرها بالا .عراقی گفت : محمد (وارسته) کجاست ؟ گفت :بله سیدی . گفت چرا مخالفت می کنی ؟ گفت : سیدی من با چشم خودم از زندان اسرای عراقی بازدید کردم جا  و غذایشان خوب بود . گفت :نه تو با من مخالفت کردی.محمد تو با خاک اردوگاه برای من یکی هستی،یعنی تو که سرهنگ هستی برای من در ارتش عراق هیچ فرقی نمی کند که درجه ات چی هست تو اسیر هستی و اسیر برای ما مثل خاک بی ارزش است سرهنگ باشد یا سرباز باشد، این نتیجه گفتن واقعیت به سرباز عراقی بود.


برچسب‌ها: خاطرات اسرا, آزادگان, در اسارت, محمد وارسته, اردوگاه اسرا, علی اصفهانی
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

رئیس جمهور به زیارت قبور ائمه بقیع (ع) رفت
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

خنثی شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تهدید هواپیمای پرواز مسیر اهواز-تهران با هوشیاری نیروهای حفاظت پرواز خنثی شد. به گزارش ایرنا رضا جعفرزاده افزود: یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت کیش ایر ساعت 22 و 45 دقیقه در مسیر اهواز-تهران مورد تهدید قرار گرفت که با هوشیاری و سرعت عمل ماموران و گارد حفاظت هواپیما این توطئه خنثی شد و هواپیما ساعت 22 و 57 دقیقه سالم در فرودگاه اهواز به زمین نشست. 

 
سخنگوی هواپیمایی کشوری تاکید کرد: با عملکرد خوب ماموران حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ این حادثه هیچ خسارتی نداشته است.

برچسب‌ها: تهدید هواپیمای پرواز مسیر اهواز, تهران, توطئه ربودن یک فروند هواپیمای ایرانی, کیش
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

نظر مراجع تقليد درباره ميزان فطريه و كفاره

آيات عظام سيستاني، وحيدخراساني، نوري‌همداني و مكارم شيرازي نظر خود را درباره ميزان فطريه و كفاره اعلام كردند.به گزارش خبرنگار دين و انديشه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دفتر آيت‌الله سيستاني اعلام كرد كه ميزان زكات فطريه براي هر نفر سه كيلوگرم گندم است كه مبلغ ريالي آن برابر است با حداقل 2500 تومان، و ميزان كفاره (يك مد طعام) 750 گرم نان، آرد يا ماكاروني است كه معادل ريالي آن 10 هزار ريال برابر با يك هزار تومان استبرای خواند متن کامل به ادامه مطلب رجوع بفرمایید...


برچسب‌ها: نظر مراجع تقليد, ميزان فطريه, میزان كفاره, فطریه, کفاره, ایت الله مکارم, ایت الله وحید, ایت الله سیستانی, آیت الله نوری
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

برنامه های بنیاد شهید برای سالروز ورود آزادگان

1000 نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی آزادگان

*مسابقه پیامکی جملات امام و رهبری در باره آزادگان

حضور آزادگان در شبکه‌های استانی صدا و سیما و نماز جمعه ها و....

ضیافت افطاری و تبلیغات محیطی و برنامه های دیگری  در این سطوح

برای خواندن متن خبر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


برچسب‌ها: برنامه های سالروز ورود آزادگان, بنیاد شهید و آزادگان
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

بسیاری از افراد توانمند به مراسم مهم دعوت نشده اند!!!

در حالیکه در آستانه سالروز ورود آزادگان به کشور مراسم حداقلی برگزار می شود ولی به لطف خدا یکی از  بزرگرترین آرزوهای آزادگان در همین یکی و دو روز در حال انجام است و از همن الان به همه آزادگان که در این مراسم مهم و تاریخی شرکت دارند تبریک می گوییم ولی متاسفانه با توجه به دست اندرکاری مطلق بعضی افراد که سالیان سال است بر سرمایه های آزادگان چمباتمه زده اند  در این مسئله تعداد مهمی از افراد توانمند اردوگاهها به این مراسم دعوت نشده اند و مشخص نیست که چرا اینقدر بسته و دگم با این مسائل برخورد می شود......


برچسب‌ها: سالروز ورود آزادگان, ازادگان, آزادگان, 26 مرداد, بی توجهی به افراد توانمند اردوگاهها
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

شهرزاد میرقلی‌خان از زندان‌های آمریکا خلاص شد


برچسب‌ها: شهرزاد میرقلی خان, زن زندانی, آزادی شهرزادشهرزاد میر قلی خان در ایران
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

رسوایی

مختاریون علیه مختار!

«خیانت تیم سازنده مختارنامه با خدمت به سازندگان سریال عمر!» این تیتر گزارش افشاگرانه روزنامه جوان بود که پس از مدت‎‎ها حرف و حدیث برای نخستینبار پرده از اتفاقی تلخ در کارنامه سینما و تلویزیون ایران برمیداشت. اخبار پراکنده و غیررسمی درباره این اتفاق مدتی نقل محافل رسانهای بود اما آنقدر اما و اگر در پس آن میآمد و آنقدر نام‎‎های مطرح شده شناسنامه قابل دفاعی داشتند که کمتر این حرف و حدیث‎‎ها قرین صحت قلمداد میشد. با آغاز ماه رمضان و روی آنتن رفتن نخستین قسمت از سریال «عمر الفاروق» همه چیز رنگ واقعیت به خود گرفت و دیگر جایی برای تکذیب نبود؛ تیتراژ سریال گواه متقنی بر صحت کلیه شنیده‎‎ها بود.


برچسب‌ها: «عمرالفاروق», عبدالله اسکندری, بهاره فرج‎اللهی, یوسفعلی احدی, مانی اسکندری, شیما اسکندری, فرشته موسوی, مصطفی کامیاب, نازبانو سام‎خواه, اشکان رحیمیان, محمد اورنگ, زینب تیشه‎کار
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

بازوی بازیکنان تیم ملی فوتبال مقابل تونس،سیاه است

 

به احترام قربانیان زلزله آذربایجان شرقی،تیم ملی ایران مقابل تونس با نوار سیاه به میدان می‌رود،بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به احترام قربانیان زلزله آذربایجان شرقی، چهارشنبه مقابل تونس با نوار سیاه به میدان می‌روند.خبرگزاری فارس: تیم ملی ایران مقابل تونس با نوار سیاه به میدان می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، تیم ملی ایران در دیدار روز چهارشنبه برابر تونس به احترام آسیب دیدگان زلزله شمال غرب کشور و در عزای از دست رفتگان این حادثه، با نوار سیاه به میدان می‌رود.خسرو والی زاده مدیر رسانه ای تیم ملی در این باره گفت: اعضای تیم ملی کشورمان شامل بازیکنان، کادر فنی و کادر پشتیبانی که از حادثه زمین لرزه شمال غرب ایران که منجر به کشته شدن و آسیب دیدن شماری از هموطنانمان شد به شدت متاثر هستند، امروز تصمیم گرفتند در بازی مقابل تونس با نوار سیاه به میدان بروند.

این دیدار ساعت 18:30 چهارشنبه به وقت محلی (21 به وقت ایران) در شهر کشکه‌مت مجارستان برگزار خواهد


برچسب‌ها: دیدار, تیم ملی فوتبال ایران, تونس, زلزله زدگان, آذربایجان شرقی
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

استقبال از کاروان کشتی آزاد و تکواندو در فرودگاه امام خمینی ره

بازگشت تیم ملی تکواندو از مسابقات المپیک 2012 لندن در فرودگاه امام خمینی (ره)

برنده مدال نقره تکواندو المپیک لندن،باقری معتمد

یوسف کرمی گرچه مدالی کسب نکرد ولی همچنان قهرمان این دلهای مشتاق هست

حضور مردم در مراسم استقبال از کاروان کشتی آزاد و تکواندو از مسابقاات المپیک 2012 لندن در فرودگاه امام خمینی(ره)

رضا یزدانی کشتی گیر کشتی آزاد در بازگشت از المپیک 2012 لندن در فرودگاه امام خمینی (ره)

رضا یزدانی در بازگشت از مسابقات المپیک 2012 لندن در فرودگاه امام خمینی (ره)


گودرزی برنده مدال نقره کشتی آزاد در یازگشت از المپیک 2012 لندن در فرودگاه امام خمینی (ره)


احسان لشگری برنده مدال برنز کشتی آزاد در بازگشت از المپیک 2012 لندن در فرودگاه امام خمینی (ره)


کمیل قاسمی برنده مدال برنز کشتی آزاد در بازگشت از المپیک 2012 لندن در فرودگاه امام خمینی (ره)

برچسب‌ها: کاروان کشتی آزاد و تکواندو در فرودگاه امام خمینی, ره, مراسم استقبال, المپلک لندن
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

دلیل محکم دختر وبلاگ نویس آزاده برای ننوشتن

فاطمه خانم در وبلاگش نوشت:سلام دوستای گلم.خیلی وقته که وبلاگم رو به روز یا به قول بعضی ها آپ نکردم و البته برای این کارم دلیل دارم.دلیلش هم اینه که رفته بودم یه مسافرت جانانه!!!!!!!!اسم مکان هایی رو که رفتم براتون می نویسم:کرمان به یزد و یزد به.... ادامه مطلب را بخوانید


برچسب‌ها: وبلاگ دنیای زیبای من, فاطمه خانم, یه دلیل محکم, سفر تابستانی
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

شامل خود جانبازان و آزادگان می شود؟ بله می شود.

موافقت مجلس با بررسی فوری استفساریه‌ای برای استخدام جانبازان و آزادگان

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، 40 نماینده مجلس شورای اسلامی دو فوریتی طرح استفساریه تبصره دو ماده واحده قانون اصلاح بند "و" ماده 44 قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه را  در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس مطرح کردند. جعفرزاده نماینده رشت به عنوان یکی ازطراحان این طرح گفت: بسیاری از جانبازان و آزادگان به طور قرارداد موقت در دستگاه های اجرایی مشغول خدمت هستند اما برای استخدام رسمی به دلیل نداشتن شرایط استخدامی با مشکل افزایش سن مواجه هستند...


برچسب‌ها: استخدام جانبازان و آزادگان, طرح استفساریه تبصره دو ماده واحده قانون اصلاح بند, و, ماده 44
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

دسته گلهایی که مرا ناراحت میکرد

محمد سلیمان زاده

داخل اتوبوس از این طرف به آن طرف  می رفتم دست تکان می دادم صلوات می فرستادم.مردم  فوج فوج  با دسته گل و شیرینی به طرف اتو بوسها می دویدند و با پرت کردن آن به داخل اتو بوسها احسا سا ت و عوا طف خود را نشان می  دادند و ما هم  با صلوات و دست تکان دادن از آنها تشکر می کردیم از این که  بهترین دوست  و هم قطارم همراهم نبود و تنها بر می گشتم و او غریب و مظلوم در عراق به خیل شهیدان پیوسته بود ناراحت  بودم. خواهران و برادرانی را می دیدم که عکس قاب  شده  عزیزانشان را در دست داشتند  وبه  تک تک  بچه ها نشان می دادند و سراغ  آنها را می گرفتند هر کس که  در مقابل  دیدگانم  ظاهر می شد چهره دوست شهیدم" محمد فرنقی" را می دیدم واشکهایم  بی اختیار روان می شد.


برچسب‌ها: ورود آزادگان, خاطرات اسارت, محمد سلیمان زاده
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

برای همین جاسوس ها

(علی اصفهانی )

عراقی ها شدیدا" از شورش می ترسیدند کافی بود که شما یک گزارش دروغ بگویی که می خواهد یک اسیر شورش کند کتک کاری می کردند و در را می بستند و  و در نطفه خفه می کردند ، حال کار نداشتند که این دروغ است یا راست و هیچ تحقیقی نمی کردند.

ما چند دفعه کتک خوردیم برای همین جاسوس ها بود که می خواستند خودشان را به هر صورت که شده در دل اینها شیرین کنند .عراقی ها هم بیشتر مواقع که می آمدن کتک کاری کنند بیشتر بچه هایی که معروف بودند و سابقه داشتند را بیشتر بیرون می کشیدند یا آنهایی که پاسدار بودند و اسم و رسمی داشتند بیشتر این ها را کتک می زدند .

امجد همان گروهبانه رو می گم آدم خوبی بود،حرفی می زد که من همیشه در ذهنم است اینکه : اول احترام به خودت بگذار و کسی که به دیگران احترام می گذارد اول دارد به خودش احترام می گذارد. امجد عراقی و سنی بود ولی آدم نسبتا" خوبی بود .


برچسب‌ها: علی اصفهانی, خاطرات اسارت, تکریت11, خاطرات آزادگان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

امیدوارم شکایت شود

چندین سال است که به اقتضای کارهای بر زمین مانده بسیاری لاجرم به وبلاگ نویسی در باره آزادگان مشغولیم و بضاعت ما و سرشت ما همین است که دیدید و بعضی راضی و البته یکسری هم هم ابدا راضی نیستند و می خواهند هر چه زودتر گورمان رو گم کنیم هر وقت هم خواستیم گورمان رو گم کنیم عده ای از عزیزان نازتر از گل و ذی قیمتر از طلا و نورانی تر از نور خواستند که بمانیم و تو رودر واسی ایستادیم امیدواریم موسسه پیام آزادگان و دوست عزیزمان آقای علی محمد احدی هر چه زودتر شکایت کند بلکه تو رو درواسی دوستان نمانیم و بالاجبار کوچ کنیم و انشالله آقای علی محمد احدی و دوستانش در مسیر شکوفایی آزادگان عزیز مثل سابق بلکه بهتر و گزیده تر ادامه مسیر خواهند داد.

نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

انجیر ها را کسی نخورد!

علی اصفهانی

برای هر آسایشگاهی یک باغچه بود که در آن فلفل و سبزی کاشته بودند .داخل یکی از این باغچه ها یک درخت انجیر بود که انجیر داشت .یک عراقی داشتیم که بچه ها به او چوپان می گفتند  ،هر باغچه ای مسئولی داشت که مسئولش از همان اسایشگاهی که جلوی آن بود تعیین می شد و من مسئول این باغچه که انجیر داشت بودم  . چوپان آمد و گفت من می خواهم به مرخصی بروم انجیر ها را کسی نخورد .

.او پنج روز به مرخصی رفت من گفتم تا این مرخصی می رود من باید داغ این انجیر ها را به دلش بگذارم.هر چی فکر کردم به جایی نرسیدم .یک شب فکر کردم باید عراقی ها را به جان یکدیگر بیندازم. یک عراقی به نام کریم بود و من به او گفتم :این درخت انجیر 5-6 انجیر دارد که 3-4 تای آنها رسیده اند . گفت : برو بکن تا بخورم . گفتم : فلانی گفته که به اینها کسی دست نزند. گفت : نه بیخود گفته برو بکن و توی بشقاب بگذار و بیاور تا بخورم .

من رفتم و همه انجیر ها را کندم و آوردم و این خورد و یکی ،دو تا هم به خودم داد که خوردم. چوپان که از مرخصی آمد بعد ازظهر دنبال من فرستاد و گفت :علی اصفهانی بیاید .وقتی رفتم شروع به فحش دادن کرد و گفت که چراین ها را کندی گفتم :من نکندم کریم دستور داد که اینها را بکن و من هم به او گفتم که انجیرها مال شماست .خلاصه این دو تا دعوایشان شد .بعدا"فهمیدم که این باعث شده که یکی از آنها را می خواستند از اردوگاه اخراج کنند که افسر اردوگاه وساطت کرده و مانده است.


برچسب‌ها: علی اصفهانی, خاطرات اسارت, تکریت11, خاطرات آزادگان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

پیگیری وضع ربوده شدگان ایرانی

هیاتی به ریاست معاون کنسولی وزیر امور خارجه برای پیگیری وضع 7 ایرانی ربوده شده در لیبی ، عازم این کشور شد.مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر با اعلام این خبر، هدف از این سفر را دیدار و رایزنی با مقامات لیبی درباره وضع  این افراد و آزادی آنان برشمرد.

پویا حاجیان ، درباره روند پیگیری جمعیت هلال احمر برای آزادی گروگان ها از طریق کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت : به این منظور ، آقای رستمی دبیر کل این جمعیت چند روز قبل با سفر به ژنو و دیدار با آقای پیتر مورو دبیر کل این کمیته ، پیگیری این نهاد بین المللی برای آگاهی از وضع گروگان ها ، ایجاد ارتباط آنان با خانواده هایشان و اقدام برای آزادی آنان را خواستار شد..


برچسب‌ها: پیگیری اتباع ربوده شده ایرانی, لیبی, قشقاوی, وزرات خارجه ایران, سفر, هیات
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱

300 درصد فراتر از حد انتظار


ایران شگفت‌انگیزترین کشور در المپیک

نتایج تحقیق علمی یکی از محققان نیوزیلندی در خصوص انتظارات از کسب مدال توسط کشورهای مختلف در المپیک لندن نشان داد که ایران فراتر از حد انتظار ظاهر شده است.


اسکوپ نوشت: دکتر میشل نیلور، از دانشگاه اقتصاد و بودجه نیوزیلند جدولی از مدال‌های المپیک تهیه کرده و بر اساس 4 فاکتور اصلی الگوی ریاضی پیشرفت کشورها در المپیک و فراتر از حد انتظار ظاهر شدن آنها را بررسی کرده است.بر این اساس ایران با کسب 12 مدال 300 درصد فراتر از حد انتظار ظاهر شد و نیوزیلند با کسب 13 مدال و 5/162 درصد پیشرفت در مکان دوم قرار گرفت. این به این معناست که کشورهایی مانند جامائیکا، بریتانیا، چین و آمریکا در این رده‌بندی در مکان‌های پایین‌تر قرار دارند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

ابلاغ تهدید

علی محمد احدی، یکی از اعضای مهم موسسه پیام آزادگان که چندی قبل خبر منصوب شدنش به سرپرستی موقت این نهاد مبارک هم در سایت خود آن درج شده بود طی تماس تلفنی به مدیر وبلاگ تکریت 11 ابلاغ تهدید کرد.

در پی اطلاع رسانی درست و بموقع تکریت 11 در باره مراسمات سالروز ورود آزادگان این شخص مهم موسسه طی تماس تلفنی بعد از تمسخر در باره نوع اطلاع رسانی ما گفت من تهدید نمی کنم ولی ابلاغ تهدید می کنم.لازم به ذکر است از زمانی که خبر دکتر احمد چلداوی بروی وبلاگ قرار گرفت تا امروز چندین مورد تهدید علیه وبلاگ و شخص مدیر وبلاگ تلفنی انجام شده است.


برچسب‌ها: علی محمد احدی, ابلاغ تهدید, تهدید, موسسه پیام آزادگان, دکتر احمد چلداوی
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

تصاویر دلگرم کننده از مردم خوب ما

ازدحام برای اهدای خون به زلزله زدگان و کمبود مراکز اهدای خون در شهرهای مختلف، مردم را با مشکل مواجه کرده است.در تصایر می بینید که چگونه مردم نگران حال هموطنان آذربایجانی خود هستند و در صفهای شلوغ اهدای خون برای کمک به این عزیزان ایستاده اند.


برچسب‌ها: اهدای خون به زلزله زدگان, کمک به زلزله زدگان, مردم و زلزله آذربایجان, اهدای خون, ازدحام مردم
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

26 مرداد ،اکثر آزادگان مهمان خانواده های خود هستند!!!

با توجه به کمی مراسم روز ملی 26 مرداد،سالروز آزادی 40 هزار اسیر ایرانی از اردوگاههای حزب بعث عراق و محدویت های خاص و پر و پیچ خمی که آقایان برای این نوع مراسمات گذاشته اند بنظر نمی اید بیش از حداکثر 3000 نفر در مراسم حضور داشته باشند تازه این حداکثر تخمینی است که ما می زنیم چه بسا کمتر از این باشد،علاوه بر اینکه تبعیض های نابجا و بی عدالتی در اینگونه مراسم به فور به چشم میخورد و از هم کنون در مورد مراسم ها این موارد قابل مشاهده است بسیاری  از آزادگان تلفنی می پرسند پس چرا ما اطلاع نداریم یا چرا ما دعوت نشدیم و این هم از صدقه سر موسسه پیام و بنیاد شهید است که اینگونه باعث تلخی کام آزادگان حتی در مراسم بزرگداشت آنان می شوند.

بنا بر این با توجه به مسائل فوق الذکر بنظر می رسد اکثر آزادگان عزیز در 26 مرداد مهمان خانواده عزیز و محترم خود باشند،انشاالله خوش بگذرد.


برچسب‌ها: کم لطفی, ازادگان, سالگرد ورود آزادگان, سالروز ورود آزادگان, 26 مرداد
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

استقبال از حدادي/ كفاشيان به فرودگاه امام خميني رفت

احسان حدادي دارنده مدال نقره پرتاب ديسك المپيك در ميان استقبال پرشور هوادارانش از طريق فرودگاه امام خميني‌ (ره) به تهران بازگشت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هواداران احسان حدادي، پيشكسوتان رشته دووميداني و جمع كثيري از اقوام و بستگان و همچنين دوستان وي براي استقبال از دارنده مدال نقره رقابت‌هاي پرتاب ديسك المپيك از ساعت اوليه بامداد امروز در فرودگاه امام خميني‌ (ره) حاضر شده بودند. در حالي كه بيشتر هواداران احسان پيراهن‌هاي سفيد يك دستي را به تن داشتند كه عكس قهرمان پرتاب ديسك ايران روي آن نقش بسته بود، با در دست داشتن حلقه‌هاي گل و دسته گل و همچنين پلاكارد و بنرهاي مختلف در انتظار ورود احسان حدادي بودند.


برچسب‌ها: حسان حدادی, کفاشیان, عادل فردوسی پور, دومیدانی, المپیک لندن, مدال نقره حدادی
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

احتمالا آسپرین در پیشگیری از سرطان کمک می کندیک پژهشگر امریکایی گفت که خوردن هر روزه قرص آسپرین احتمالا در پیشگیری از سرطان موثر است ولی بنظر می رسد اثرش بسیار کمتر از آن باشد که تا بحال گمان می شد.در سالهای اخیر در امریکا برای صرف مقدار کمی از آسپرین برای جلو گیری از حملاق قلبی توصیه شده است ولی اینکه واقعا آسپرین در پیشگیری از سرطان موثر باشد جای کار دارد .منبع:رویترز

برچسب‌ها: آسبرين, لوقاية من السرطان 7پیشگیری از سرطان, اثر آسپرین
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

به بهانه سکولاریسم در المپیک لندن 2012

صادقی

سکولاریسم احتمالا" همه شنیده اید و آگاه هستید که یک لغت لاتینی است و زبانهای اروپایی به معنای چیزی که خارج از معبد است می شناسند هر امری خارج از معبد یعنی محل و معبر دینی و آن محلی که امور دینی در آن می گذرد و شعائر اعتقادات و مسایل دینی در آن است هر امر خارج از این سکولار است در ترجمه فارسی و عربی آن اختلاف است که از آن می گذریم

ادامه مطلب را بخوانید


برچسب‌ها: سکولاریسم, المپیک لندن, 2012, دکتر صادقی, پژوهشکده صدا و سیما
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

فرزندان آزادگان/همایش همدان/1390


برچسب‌ها: فرزندان آزادگان, همایش همدان, تکریت11 1390
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

تربیون آزاد بگذاریم!

عبدالحسین جلالوند/اصفهان 1388

من دو پیشنهاد دارم  اول اینکه به عنوان تریبون آزاد از هر استان یک نفر نماینده در همایش پشت تربیون همایش بیایند و اگر مطلبی در خور مجلس  باید گفته شود عنوان کنند ضمن اینکه که من همیشه تشکر از بزرگان چون جناب آقای خطیبی داشته ام که باز هم بزرگواری کردند و خدمتشان که رفتیم ایشان این وقت را به دیگران دادند و این هم باز خط شکنی ایشان است که وقت خودشان را به کسی دیگه دادند.

دوم گرامیداشت شهدای آزاده خراسانی هست ،شهدای بزرگواری که در زمان اسارت از استان خراسان به شهادت رسیدند و یا پس از آزادی به رحمت ایزدی رفتند شهید مسعود سهیلی که استخبارات به شهادت رسیدند مجید محمدپور زندان الرشید ،شهید محمد  رضایی تکریت به شهادت رسیدند شهید پیرعلی اردوگاه 11به شهادت رسید کریم گلبازی الرشید و حسین سلیمانی ،سید علی حسینی و قاسم فراهانی پس از آزادی به رحمت ایزدی پیوستند یاد و خاطره و نام پاک آنها را گرامی می داریم.


برچسب‌ها: عبدالحسین جلالوند, تربیون آزاد, همایش اصفهان, نماینده استانها, گرامیداشت شهدای خراسان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

کارهای عمیق فرهنگی توسط موسسه پیام

کیانی مدیر عامل وقت موسسه پیام آزادگان/اصفهان/1388

اولین مراسم موسسه پیام آزادگان،مراسم بزرگداشت ارتحال سید آزادگان بود در خلال این مدت با موانع متعددی روبرو بودیم تمام آزاده ها در این موسسه اگر به فکر منافع شخصی خود بودند قطعا" می توانستند کار و موقعیت بهتری داشته باشند مجموعه متعلق به همه آزاده ها می باشد و با این همه تا حال در برابر مشکلات ایستادگی کرده است و کارهایی انجام شده اگر چه نقطه مطلوب ما نیست ولی در مقابل کسانی که به طور مستقیم متولی این امر هستند کار موسسه تا این لحظه قابل تقدیر است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

شهرزاد در آغوش پدر+ فیلم

خبرگزاری فارس: زن ایرانی زندانی در زندان های آمریکا گفت که آمریکایی‌ها مرا برای 18 ساعت در یک سلول فوق‌العاده سرد زندانی کرده و به دست و پاهایم زنجیر زده بودند.به گزارش مانیتورینگ فارس، "شهرزاد میرقلی خان" زن ایرانی که 5 سال در زندان های آمریکا زندانی بود، شب گذشته وارد تهران شد+فیلم

وی هفته گذشته آزاد شد و پیش از عزیمت به تهران توقفی کوتاه در عمان داشت.قلی‌خان پس از بازگشت به کشورمان و دیدار با خانواده خود گفت: احساس می‌کنم دوباره متولد شدم و به آغوش خانواده بازگشتم؛ تنها خدا را شکر می‌گویم.


برچسب‌ها: شهرزاد میرقلی خان, زن زندانی, آزادی شهرزادشهرزاد میر قلی خان در ایران
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

فیلم/این تروریست‌ها می‌خواهند در سوریه دمکراسی ایجاد کنند

با عرض پوزش از مخاطبان به دلیل انتشار این صحنه دلخراش فیلم/این تروریست‌ها می‌خواهند در سوریه دمکراسی ایجاد کنندخبرگزاری فارس: در تازه‌ترین جنایت تروریست‌ها در ریف حلب سوریه، افراد مسلح طی اقدامی وحشیانه یک شهروند سوری را به جرم حمایت از نظام سوریه به شکلی دلخراش سر بریدند.

برچسب‌ها: جنایت تروریستها در سوریه, سر بریدن, وحشیانه, جنایت ضد بری شورشیان سوریه
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

پيام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه زلزله در آذربايجان

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پي حادثه تلخ زلزله در منطقه شمال غرب كشور با صدور پيامي براي خسارت ديدگان و بازماندگان اين حادثه صبر و اجر مسالت كردند.متن پيام به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
حادثه ي تلخ زلزله ي آذربايجان مايه ي اندوه عميق گرديد. رحمت خداوند بر درگذشتگان و شفاي عاجل براي مصدومان و صبر و اجر براي بازماندگان و خسارت ديدگان را از خداوند متعال مسألت ميكنم.لازم است مسئولان محترم و عموم ملت عزيز مساعي خود را براي كاهش آلام اين عزيزان به كار برند.والسلام عليكم و رحمه الله

برچسب‌ها: پیام رهبر انقلاب, زلزله در آذربایجان, تسلیت
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

دل ملت ايران را شاد كردیدحضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با صدور پيامي از مدال آوران سرافراز کشور در مسابقات المپيك لندن تشكر و از همت مربيان آنان قدرداني كردند.متن پيام به اين شرح است:بسم الله الرحمن الرحيمTاز مدال آوران سرافراز كشور، قهرمانان پهلوان، كه در مسابقات المپيك دل ملت ايران را شاد كردند و نيز از مربيان با همت آنان، صميمانه تشكر ميكنم.خداوند يار و نگهدارتان باد.


برچسب‌ها: تشكر رهبر از مدال آوران المپیک لندن, المپیک لندن, تشکر رهبری از ورزشکاران ایرانی
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

اختتامیه المپیک لندن ،نسخه فرهنگ غرب برای بشریت

اختتامیه المپیک لندن که هم اکنون در لحظه نگارش خبر در حال انجام است بدون شک غربی ترین مراسم پر طمطراق و پرخرج و برج برای نمایاندن فرهنگ غرب به دنیا بوده است بطوری که برگزار کنندگان این مراسم از کوچکترین و جزئی ترین سنتهای امروزی غرب که دنیا رو به ورطه نابودی ارزشها و فلاکت فرهنگی و اجتماعی انداخته است دریغ نکردند بخصوص از خوانندگان مشهور و مانکن ها و رقاصه ها و همه فرهنگ خاص غرب استفاده کردند تا یک مراسم صددرصد غربی به شکل مبتذلش پیاده کنند....


برچسب‌ها: اختتامیه المپیک لندن, مراسم مبتذل, خوانندگان, رقاصه ها, موزیک, موزیک غربی
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

واقعا این سالها وحشتناک گذشت

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1391/05/22
خانم شهرزاد میرقلی خان که با اتهام واهی چندین سال در امریکا زندانی شده بود پس از بازگشت به کشور گفت: علیه دولت آمریکا در دادگاههای بین المللی شکایت خواهم کرد .
خانم میرقلی خان در لحظه ورود به تهران در فرودگاه بین المللی امام خمینی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود : دوران خیلی سخت و وحشتناکی بر من گذشت و وصف حال خود در زندانهای امریکا صدها صفحه کاغذ نیاز دارد .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱

پایان المپیک و رده هفدهمی ایران

پايان كار ايران در المپيك با 12 مدال

كاروان ورزشي ايران با كسب دوازده مدال شامل 4 طلا، 5 نقره و 3 برنز به كار خود در المپيك لندن پايان داد.به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از لندن، با پايان رقابت تقوي و يزداني در كشتي‌آزاد، كار 52 نماينده‌ي ايران در اين رقابت‌ها به پايان رسيد.


برچسب‌ها: پايان كار ايران در المپيك با 12 مدال, رده هفدهم ایران در پایان المپیک, پایان المپیک لندن
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱

کشوری گفت بیخود می‌کنی نقشم را بازی نکنی


کشوری گفت بیخود می‌کنی نقشم را بازی نکنی/برای بازی ریشم را نمی‌زنم سیدجواد هاشمی که این روزها به گفته خودش از ابتدای ماه مبارک رمضان شاید یک شبانه روز کامل نخوابیده، هم اجرای تئاتر دارد، هم پخش زنده برنامه تلویزیونی؛ خواب نیز برایش دست ‌نیافتنی شده به فراخور. اما با همه این اوصاف در این تنفس‌های چند ساعته بین کارهایش، برایمان وقتی خالی کرد تا با هم گپی بزنیم. جواد می گه* من تهران به دنیا آمدم، صادره از تهران. اما اصلیتم تالشی است، آن طرف بندرانزلی. همیشه درس زبان را از روی دست سعید آقاخانی می‌نوشتم.

* چرا؟ 

 من در دانشگاه همیشه زبان را از روی دست «سعید آقاخانی» می‌نوشتم. البته با اجازه استاد! چون اهل تقلب نبودم. جالب اینجا بود که یک بار سعید برگه‌اش را با من عوض کرد من شدم 17 و او 16؛ چون وقت نکرد برگه خودش را پر کند!ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱

پلنگ بیدار شد،یزدانی پیروز مبارزه با غول روسها

پیروزی یزدانی مقابل گادیسوف/ پلنگ بیدار شد

خبرگزاری فارس: نماینده وزن 96 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در المپیک 2012 لندن در نخستین دیدارش در این مسابقات مقابل کشتی‌گیر قدرتمند روس به برتری دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از لندن، مسابقات 2 وزن دوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد المپیک 2012 لندن از ساعت 12 امروز در سالن "اکسل" لندن آغاز شد که در وزن 96 کیلوگرم رضا یزدانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل عبدالسلام گادیسوف، از روسیه به پیروزی رسید.

رضا یزدانی در این دیدار در 3 تایم و با نتایج (صفر بر 3)، (3 بر صفر) و (3 بر یک) مقابل گادیسوف، قهرمان اروپا از روسیه، به پیروزی دست یافت.یزدانی تا ثانیه‌های پایانی تایم سوم در حالی‌که از حریف عقب بود یک خاک کرد و یک امتیاز گرفت تا برنده باشد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱

تشکیل بانک اطلاعاتی آزادگان ارتش

بانک اطلاعاتی آزادگان ارتش جمهوری اسلامی در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش با اشاره به اجرای طرح «گل‌های رهایی» گفت: بانک اطلاعاتی آزادگان ارتش جمهوری اسلامی در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

امیر حسن سیفی، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در گفت‌وگو با فارس بیان داشت: جنگ مجموعه‌ای از پازل‌های مختلف است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی با دین، فرهنگ، آداب و رسوم، باورها واعتقادات مردم کشورمان گره خورده است که این مجموعه پازل‌ها باید درکنار یکدیگر قرار گیرند.


برچسب‌ها: بانک اطلاعاتی آزادگان ارتش
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱

تشکیل فراکسیون ایثارگران،خیری دارد؟

فراکسیون ایثارگران در مجلس نهم رسما تشکیل شد

ایلنا: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: صبح امروز با مشخص شدن اعضا فراکسیون ایثارگران رسما این فراکسیون در مجلس نهم شکل گرفت.احمد سجادی در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: صبح امروز درکمیسیون تلفیق اعضا فراکسیون ایثار گران مشخص شدند.وی در ادامه افزود: با مشخص شدن اعضا فراکسیون ایثار گران رسما این فراکسیون در مجلس نهم تشکیل شد.

عضو فراکسیون ایثارگران بیان کرد: اعضا فراکسیون ایثارگران در نظر دارند با تشکیل این فراکسیون قوانین مربوط به ایثارگران را پیگیری کنند.عضو کمیسیون انرژی خاطر نشان کرد: هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران نیز امروز مشخص می‌شود


برچسب‌ها: تشکیل فراکسیون ایثارگران, مجلس نهم, احمد سجادی, اعضا فراکسیون ایثار گران
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱

کیانی:فهمیدم هیچ کار فرهنگی عمیقی صورت نگرفته است

مدیر عامل وقت موسسه پیام آزادگان،جناب آقای کیانی/1388

ما تاسال 1383 یعنی 14 سال بعد از بازگشت آزادگان ستاد رسیدگی به امور آزادگان با معاونت هایی از جمله معاونت فرهنگی وجود داشتیم و  وقتی در راس این تغییر و تحولات ایجاد شده یکی از عزیزان آزاده سردار طایفه نوروز رئیس ستاد آزادگان شدند از من هم خواستند به عنوان معاون فرهنگی با ایشان همکاری کنم.

من در آن زمان تصورم این بود که با گذشن 14 سال و با  آن ساختار اداری عریض و طویل و با آن امکانات لابد در معاونت فرهنگی کارهای بزرگی در رابطه با ثبت و ضبط آثار آزادگان و امور فرهنگی آن دوران شده است فهمیدم هیچ کار فرهنگی عمیقی صورت نگرفته است و همان سال می خواست سه بنیاد در هم ادغام شوند من با اطلاعی که داشتم دیدم با آن تشکیلات کاری انجام نشد.

الان در صورت ادغام چند سال طول می کشد که این سازمان جدید خودش را پیدا کند و بعد از آن اولین گروهی که به کار آنها رسیدگی می شود آزادگان نیستند در همان زمان جرقه تشکیل این سازمان زده شد با مشورتی که با آقای ابوترابی و دکتر قاسمی ،آقای سعید اسلامی و آقای جوکار و خوب نژاد و آقای هاشمی و دیگر دوستان مطرح شد نهایتا با تشویق و حمایت آقای ابوترابی قرار براین شد که ما در یک تشکیلات غیر دولتی که متعلق به خود آزادگان است کار فرهنگی این عزیزان را دنبال کنیم. تا این تشکیلات ثبت و ضبط شد تا نیمه دوم 84 طول کشید.


برچسب‌ها: کیانی, موسسه پیام آزادگان, کار فرهنگی, فرهنگی عمیق, آزادگان, ازادگان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱

تلفات زلزله به 300 كشته و 2000 زخمي رسيد

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور :آخرین آمار کشته شده‌ها به 300 نفر رسیده و 2000 نفر نیز زخمی شده اند ، 110 روستا خسارت دیده‌اند و امید است آمار کشته شده‌ها از این مقدار افزایش پیدا نکند.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ، زلزله اي به قدرت 6.2 ريشتر ساعت 4.53 دقیقه اردبيل و استان هاي همجوار آن را لرزاند.

برچسب‌ها: زلزله در غرب کشور, فوت 300نفر در زلزله غرب کشور, اردبیل, آذربایجان شرقی, آذربایجان غربی
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱

رده شانزدهم برای ایران

 در پایان شب پانزدهم المپیک 2012 لندن کاروان ورزش ایران همچنان در رده شانزدهم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفت.به گزارش خبرگزاری فارس، کاروان ورزش ایران در روز پانزدهم مسابقات المپیک 2012 لندن توسط آزادکاران به دو مدال برنز دیگر رسید تا تعداد مدال‌های کاروان ورزش ایران به عدد 12 برسد.

با این حال کشورمان پس از کسب دوازدهمین مدال خود از المپیک 2012 لندن (4 مدال طلا، 5 نقره و 3 برنز) دو رده در جدول توزیع مدال ها سقوط کرد و به رده شانزدهم رسید...برچسب‌ها: رده شانزدهم برای ایران, المپیک لندن
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

برنز کمیل قاسمی مبارک ملت

المپیک لندن - کمیل قاسمی با غلبه بر حریف امریکایی قدرتمند خود توانست مدال برنز المپیک را در وزن 120 کیلو گرم را از آن خود کند تبریک تبریک.
برچسب‌ها: برنز کمیل قاسمی, المپیک لندن
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

تصاویر فاجعه آمیز از زلزله در آذربایجان‌شرقی (18+)


مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی از ۸۷ کشته بر اثر زلزله در شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس خبر داد.گزارش‌های تکمیلی حاکی از افزایش مجروحان به بیش از ۶۰۰ نفر است.


ساعی در اخبار سراسری شبکه یک سیما با اشاره به آخرین آمار تلفات زلزله در آذربایجان شرقی که در ساعت 16 امروز در منطقه اهر با قدرت 6.2 ریشتر رخ داد، اظهار داشت: زلزله‌ای با قدرت 6 ریشتر در شهرستان ورزقان رخ داده است که تاکنون 9 پس‌لرزه در این شهرستان نیز در پی داشته است.وی با اشاره به برگزاری جلسه اتاق بحران با حضور رؤسای کار گروه‌های مرتبط افزود: در این زمینه بالگرد جمعیت اهلال احمر برای ارزیابی و امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده حضور دارد.

ساعی با اشاره به کشته شدن 30 نفر در شهرستان اهر، 40 نفر در شهرستان ورزقان، 10 نفر در شهرستان هریس و جان سپردن 7 نفر به هنگام انتقال به بیمارستان تصریح کرد: تا کنون 400 نفر نیز در پی این زلزله زخمی شده‌اند.

ادامه مطلب + تصاویر فاجعه


برچسب‌ها: زلزله آذربایجان شرقی, تصاویر بالای 18, 18
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

ما را در این زندان غم من بعد نتوان داشتن

ترسم در این دل های شب/وحشی

ترسم در این دلهای شب از سینه آهی سرزند/برقی ز دل بیرون جهد آتش به جایی در زند...
ما را در این زندان غم من بعد نتوان داشتن/بندی مگر بر پانهد، قفلی مگر بر در زند
وحشی ز بس آزرده ام زهر از دهانم می‌چکد/خواهم دلیری کاین زمان خود را بر این خنجر زند

برچسب‌ها: وحشی, دل های شب, دلیری, زندان, سینه, از سینه آهی سرزند, قفل
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

شب بیست و سوم ،شب نتیجه
برچسب‌ها: شب نتیجه, شب بیست و سوم ماه رمضان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

عکسهای منتخب تابناکحسن رحیمی کشتی گیر کشورمان هم با شکست برابر حریف هندی از دور رقابت ها حذف شد.


یوسف کرمی کاپیتان تیم ملی تکواندوی کشورمان هم با دو شکست از کسب مدال بازماند.


صادق گودرزی تنها ورزشکار مدال آور روز کذشته کاروان کشورمان بود که با شکست برابر حریف آمریکایی به نائب قهرمانی المپیک دست 
یافت.


رقابت های روز چهاردهم المپیکشادی کره ای ها پس از پیروزی برابر ژاپن و کسب مقام سومی المپیک


مردم تبریز دقایقی پس از وقوع زمین لرزه

قبرستان وادی السلام یکی از بزرگ‌ترین قبرستان‌های دنیا در شهر نجف است.
برداشت فندق در پارس آباد مغان
برداشت انگور در اهواز
دست فروش های چهار راه های تهران
انفجار منزل مسکونی در خرم آباد
بارش شهاب بر فراز آسمان دریاچه ژنو


نمایی از کهکشان راه شیری در آسمان سوئیس


مانیل؛ شهر زیر آب


مراسم یادبود جانباختگان حادثه تیر اندازی در معبدی در ویسکانسین


مراسم گرامیداشت «سانتو دومینگو دِ گازمن» در نیکاراگوئه
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

شب قدر در زندان زنان

شب قدر در زندان زنان ورامین
شب قدر، شبي است كه فضايل زيادي براي آن ذكر شده است، به حدي كه خداوند به موسي(ع) شب قدر را براي قرب، بخشش، اعطاي نعمت و رحمت خود معرفي مي‌كند.


ه گزارش فرارو مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان، در مساجد تکایا و اماکن متبرکه سراسر کشور برگزار شد. در همین رابطه خبرگزاری مهر مراسم احیا شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان زندان زنان ورامین را به تصویر کشیده است.برچسب‌ها: زندان زنان, شب قدر
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

خوارج


برچسب‌ها: خوارج
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

از اینطرفش هم هست ها!

المپیک 1948 ----> اسراییل اعلام موجودیت کرد 
جام جهانی 1982 ----> حمله رژیم صهیونیستی به لبنان
جام جهانی 1986 ----> تشدید کشتار فلسطینیان در فلسطین
جام ملت‌های اروپا 1992 ----> اروپائیان مردم بوسنی را قتل عام کردند. 
جام ملت‌های اروپا 2000 ----> فرار اسرائیل از جنوب لبنان در هیاهوی جام ملت ها
جام جهانی 2006 ----> جنگ 22 روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه
المپیک 2008 ----> حمله روسیه به گرجستان/ رژیم صهیونیستی بازهم غزه را زیر آتش گرفت
جام جهانی 2010 ----> محاصره غزه - حمله به کاروان آزادی
المپیک 2012 لندن ----> ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برچسب‌ها: المپیک, جام جهانی 1982, جام جهانی 1986, حمله رژیم صهیونیستی به لبنان, جام ملت‌های اروپا
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

آزادگان، شهدای زنده

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان نیز گفت: در شرایطی که صدام خونخوار حاضر به مبادله اسرا شد، باید بگوییم که یک عنایت غیبی بود؛ چراکه وجود مقدس امام زمان(ع) ما گاهی در دل دشمنان تصرف می‌کند و آن‌ها کاری را می‌کنند که نباید بکنند و حرفی را می‌زنند که نباید بزنند.

وی با بیان این‌که «آزادگان شهدای زنده ما هستند» افزود: قدر این آزادگان را می‌دانیم و به آن‌ها افتخار می‌کنیم و انتظار داریم که تا آخر سند حقانیت ما باشند.


برچسب‌ها: سالروز بازگشت آزادگان, خطیب نماز جمعه تهران, عنایت غیبی, شهدای زنده, آزادگان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱

"فرار بزرگ" زن هلندی از زندان با حفر تونلی با "قاشق"

خبرگزاری فارس:

به گزارش فارس، مقامات قضایی اعلام کردند یک زندانی زن هلندی با الهام گرفتن از یکی از فیلم‌های سینمایی، در طول یک ماه با استفاده از قاشقی تونلی را برای فرار از زندان حفر کرد.

مدعی العموم هلند اعلام کرد که این زن 35 ساله هلندی توانست با حفر این تونل که


برچسب‌ها: فرار بزرگ, زن هلندی, حفر تونل, آشپزخانه, عملیات, مدعی العموم
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیستم مرداد ۱۳۹۱

جاه طلبی صادق گودرزی برای کسب مدال طلا کافی نبود

المپیک لندن- تلاش صادق گودرزی کشتی گیر ملایری تیم ملی کشتی آزاد برای کسب مدال طلا بجایی نرسید و او شکست رو پذیرا شد و بدین ترتیب وی توانست مدال نقره المپیک لندن رو بدست آورد گودرزی تلاش خود را کرد ولی نصیبش بیتشر از نقره نبود تبریک بخاطر مدال نقره.قابل توجه شما عزیزان که قبلا نیز این کشتی گیر بد قلق امریکایی دو بار صادق گودرذی را برده بود.


برچسب‌ها: صادق گودرزی, المپیک لندن, ملایر, کشتی آزاد, مدال طلا
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیستم مرداد ۱۳۹۱

شکستن قبح محرمات شرعی در المپیک لندن

یک بانوی ایرانی نسبت به حرمت شکنی تعمدی دواران زن انگلیسی کشتی هشدار داد ،او ضمن گذاشتن یک کامنت در بخش نظرات وبلاگ نسبت به بی توجهی مسئولین سیما هشدار داد. این بانو نوشته است که سیاست کثیف انگلیس در المپیک هم دست از بازی با اعتقادات مردم مسلمان بر نداشت و به بهانه های دست ساخته که مسلما با نقشه از پیش تعیین شده است با تعیین داور زن برای کشتی گیران مرد و به بهانه چک کردن بدن کشتی گیر مرد براحتی با زیر پا گذاشتن مسائل عقیدتی مسلمانان در ملا عام و نه فقط در حد یک گناه شخصی قبح شکستن حرمت مسائل شرعی را از بین می برند.و این در حالی است که تمام این مسائل از تلویزیون جهموری اسلامی ایران هم پحش می شود.


برچسب‌ها: المپیک لندن, شکستن قبح محرمات اسلامی
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیستم مرداد ۱۳۹۱

باخت ناباورانه یوسف کرمی


یوسف کرمی تکواندو کار خوب و امیدوار کشورمان و شانس مسلم طلای ایران که تبلیغات تلویزیونی زیادی هم روی او انجام شده بود متاسفانه، در یک بازی پر اشتباه اولین بازی و اخرین بازی خود در المپیک را با نتیجه ناباورانه 8 در مقابل 2 باخت ،با باخت کرمی پرونده تکواندو در المپیک تقریبا برای ایران با همان تک مدال نقره باقری معتمد تمام شد مگر اینکه حریف سوسن حاجی پور به فینال برود و سوسن حاجی پور شانس حضور در روز ی سکو رو دوباره بدست بیاورد.

یوسف کرمی هم برای دستیابی به مدال برنز المپیک باید در انتظار صعود این حریف اسپانیایی به دیدار نهایی باشد تا در گروه بازنده‌های وزن 80- کیلوگرم مسابقات تکواندوی المپیک 2012 لندن به میدان برود.

قابل توجه است که ورزش تکواندو بسیار بسیار حساس است و عمدتا روی اصل غافلگیری تمرکز دارد گرچه نباید از نقش مهم و حیاتی تمرکز ذهنی بالا و هوشمندی بازیکن برای استفاده از معدود فرصتهایی طلایی غافل شد و همینطور قد بلند و قدرت بدنی بالای بازیکن نقش مهمی در کسب امتیاز از حریف دارد،تنها تکواندوکار ایرانی که بیتشر این مسائل را رعایت کرد باقری معتمد بود که به رغم حریفان بزرگ و قدرتمندش توانست حتی تا پای فینال پیش بیاید و نهایتا او هم در یک غافلگیری مبارزه فینال را به حریف ترک واگذار کرد.

 


برچسب‌ها: یوسف کرمی, باخت یوسف کرمی, المپیک لندن
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیستم مرداد ۱۳۹۱

شکست سوسن حاجی پور در راند طلایی

خانم سوسن حاجی پور در اولین بازی حذفی تکواندو خوب جنگید شل هم نیامد ولی تجربه بیشتر حریف نیوزلندی ایشان تاثیر زیادی در شکست خانم حاجی پور داشت گرچه حاجی پور پابپای حریف جنگید و در تمام امتیازات اولین امیتاز رو او می گرفت تا راند طلایی هم پیش آمد ولی روی  یک غافگلیری حریف ضربه طلایی را وارد کرد و با یک امتیاز طلایی به پیروزی رسید و بدین ترتیت حاجی پور با تمام شایستگی های خودش از دور مسابقات حذف شد البته در صورت صعود حریف استرالیایی به فینال حاجی پور شانس مجدد پیدا می کند و در صورت حذف این حریف حاجی پور هم از دور رقابتها کنار خواهد رفت.انشاالله در مسابقات بعدی.

خبر آنلاین گزاش کرد که سوسن حاجی پور دقایقی پس از حذف از المپیک گفت: «تقصیر خودم بود که باختم.» او که از حریف خودش جلو بود و تنها چند ثانیه با پیروزی فاصله داشت این را گفت و ادامه داد: «تاکتیکم اشتباه بود.ضربه را که زدم فکر می کردم بازی را برده ام اما من برنده نبودم. با اینکه همه چیز خوب بود و خوب هم تمرین کرده بودم اما بهترین فرصت ها را از دست دادم.»


برچسب‌ها: سوسن حاجی پور, تکواندو, المپیک لندن, شکست سوسن حاجی پور
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیستم مرداد ۱۳۹۱

محرومیت دواران سعید عبد ولی بشدت تکذیب شد!!!

لندن - رییس كمیته داوران فدراسیون كشتی ایران گزارش های منتشره توسط برخی سایت های خبری داخلی مبنی بر محرومیت داوران مسابقه جنجالی سعید عبدولی توسط فیلا را بشدت تكذیب كرد و این گونه گزارش ها را100 درصد اشتباه خواند.

'بهمن طالبی' در مصاحبه با خبرنگار اعزامی ایرنا، گفت: پس از پایان مسابقه عبدولی و استیو گینو حریف فرانسوی وی، همان شب جلسه ای با حضور اعضای هیات داوران فدراسیون بین المللی كشتی (فیلا) تشكیل و فیلم این مسابقه مورد بازبینی قرار گرفت.

وی افزود: پس از بازبینی فیلم اعلام شد كه داوری مسابقه عبدولی هیچ مشكلی نداشته است.


برچسب‌ها: محرومیت دواران سعید عبد ولی, سعید عبد ولی, طالبی, تکذیب محرومیت
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیستم مرداد ۱۳۹۱

از ایثارگران بیشتر از قبل حمایت می کنیم

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، آقای لاریجانی امروز با بهزاد نورانی جانباز 70 درصد قطع نخاع دیدار کرد و از مشکلات این جانباز اطلاع یافت.در این دیدار زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز رئیس مجلس را همراهی می‌کرد.رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار بود لایحه حمایت از ایثارگران به مجلس تقدیم شود گفت: به طور حتم باید از این گونه افراد بیش از پیش حمایت شود.


برچسب‌ها: لاریجانی, رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران, زریبافان, رئیس مجلس شورای اسلامی, ایثارگران
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیستم مرداد ۱۳۹۱

باقری معتمد،شل نیامده بود طلا را گرفته بود

جان ما به لب آمد تا این پسر خجالتی به فینال رسید ولی دیگه در فینال المپیک خبری از خوش شانسی باقری معتمد نبود و خدا را شکر که حداقل به مدال نقره رسیدیم چون با شل کن و سفت کن های باقری معتمد نزدیک بود که همان ابتدا حذف شود و دستمان از رتبه بندی و مدال بکلی خالی بماند که الحمدالله اینطور نشد،باز هم صد هزار بار شکر نقره گرفتیم.انشاالله این پسر خوب و توانمند ایران،یک کم از خجالتی بودن در بیاد می توانیم در مسابقات مهم بعد اشنالله طلا هم بگیریم.البته ناگفته نماند زیرکی باقری معتمد در گرفتن امتیازات حساس از حریفان سرسختش بسیار امیدوار کننده هست ولی خوب چه کنیم با توجه به تواناییهای این پسر خوب ایران، ما از باقری غیر طلا انتظار نداشتیم.

محمد باقري معتمد چهارمين مدال نقره و نهمين مدال كاروان ايران را به دست آورد.دومین روز مسابقات تکواندوی المپیک 2012 لندن امروز(پنج‌شنبه) آغاز شد و محمد باقری معتمد تکواندوکار وزن 68- کیلوگرم در نخستین مبارزه خود به مصاف "دیوید بوی" از کشور آفریقای مرکزی رفت و در پایان به برتری قاطع 7 بر 2 رسید.


برچسب‌ها: محمد باقری معتمد, نقره باقری در تکواندو, باقری معتمد زور طلا را نداشت, المپیک لندن 20112
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

بیستم مرداد ۱۳۹۱

نجوای عشق ......یا نعم المجیب یا نعم الحبیب

من غرق نيازم          تو بحر نوازي                من دست درازم         تو نقد سخايي         من عبد گدايم

تو مشفق راهي      من کجا و ياد تو؟       من کجا و نام تو؟    من کجا و کوي تو؟     من کجا و روي تو؟ 

 من کجا و مهر تو؟         من کجا و لطف تو؟

دلي که عشق خدا در آن نيست و غير خدا در آن خانه گزيده، دل نيست، سنگ است. دل، ظرف محبت است و فلسفه خلقتش اينست که گويي خداوند خانه‌اي براي خود برگزيده تا در آن ساکن شود.از بدو خلقت هر انساني خداوند متعال بالفطره با اوست، ولي وقتي دل را آفريد، ما را موظف کرد که در ظرف دل جز خدا را راه مده. فقط خدا را سلطان کشور دل قرار ده.عشق زبان دل است و پروردگار فرمانرواي دل. در دل‌هاي موحدان جز خداوند متعال کعبه‌اي نيست. خانة کعبه قبلة فقهي و عبادي است و صاحب الکعبه قبلة عشق و دوست داشتني است.


برچسب‌ها: دعای جوشن کبیر, شب احیا, شب قدر, شب دعا
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

نوزدهم مرداد ۱۳۹۱

از لیله القبر تا لیله القدر

تو لیلة القبری برو تا لیلة القدری شوی

اگر درباره فاطمه زهرا(س) آمده است که او لیله قدر است، این سخن از سنخ تمثیل است و نه تعیین. یعنی 14 انسان کامل هر کدام لیله قدرند. و اگر آنها لیله قدرند، شاگردان آنها می‌توانند در حوزه ایمانی خود لیله قدر بشوند. همه بزرگان به ما گفتند: اگر از لیلة‌ القبری به درآمدی، لیلة‌ القدر می‌شوی! اینکه در درونش گورستان فتنه هاست، لیلة‌ القبراست، نه لیلة‌ القدر! اگر از لیلة‌ القبری به درآمد، لیلة‌ القدر و خیر من الف شهر می‌شود./آیت الله جوادی آملی، برداشت آزاد

منبع: وبلاگ آزاده سرافراز محسن اشرفی" گریزگاه"

برچسب‌ها: وبلاگ گریزگاه, محسن اشرفی, لیله القدر, شهادت امام علی, فاطمه زهرا, ازادگان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

نوزدهم مرداد ۱۳۹۱

گرایش روز افزون به اسلام در شهر بدون مسجد + تصاوير

گرایش روزافزون به دین مبين اسلام نتیجه معكوس استراتژي اسلام هراسی ودين ستيزي دراردوگاه غرب است به طوریکه در ماه های گذشته اشتیاق و علاقه خداجویان و حق طلبان به دین مبین اسلام در کشورهای اروپایی روز افزون بوده است و این امر در "آتن" پايتخت یونان ـ که تنها کشور اروپایی است که فاقد مسجد برای مسلمانان مي باشد ـ نیز مشهود بوده است.

به گزارش رحماء آنچه در پی می آید گزارشی از تلاش‏های «آقای محمدرضا پاكروان» مسؤول موفق رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در آتن است که در مدت کوتاه فعالیت خود تعداد زیادی از شهروندان زن و مرد اروپایي و غيراروپایي را به اسلام راهنمون شده است:

 بدون شك تبلیغات منفی غرب گرایش روز افزون به تشیع در شهر بدون مسجد + عکسو دامن زدن به اسلام هراسی برخی قدرت های غربی نتیجه عكس بدنبال داشته و این موضوع در افزایش گرایش علاقمندان و پیروان دیگر ادیان به دین مبین اسلام بوضوح قابل مشاهده است.

 حضور شهروندان اروپایی و غيراروپایي در محل نمایندگی های فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و گرویدن آنها به اسلام بیانگر آن است كه تبلیغات منفی غرب علیه دین رحمانی اسلام نه تنها تاثیری بر افكار عمومی جهان نداشته، بلكه نتیجه عكس برای این كشورها را در پی داشته است

یكی از عوامل مهم و مؤثر در گرایش این افراد به اسلام، بی تردید تأثیر معكوس و مغرضانه تبلیغات منفی رسانه ها و بنگاههاي خبرپراكني غربی وابسته به حكومت های استعماری و استكباری و ملحد به منظور ایجاد جو اسلام هراسی ودين گريزي است به گونه ای كه این اقدامات نه تنها نتیجه ای برای سردمداران غرب نداشته بلكه زمینه را برای گزارش وجذب شهروندان این كشورها و بخصوص افراد تحصیلكرده، فرهیخته و منصف به دین اسلام را بیش از پیش فراهم آورده است.
همچنين بدون ترديد، ديني كه با فطرت بشريت عجين شده با تبليغات غيرواقعي ومنفي ممكن است چند صباحي موردغفلت و توجه نباشد ليكن پس از روشن شدن واقعيت ها و بيان حقايق نوراني و انسان ساز معرفت ديني ـ اسلامي و قرآني بصورت صحيح بيش از پيش مورد توجه و امعان نظر قرار علاقمندان قرارخواهد گرفت.

«آقای محمدرضا پاكروان» سرپرست رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران درآتن که از اواخر سال 1389 این مسؤولیت را بر عهده گرفته است از جمله چهره های موفق فرهنگی کشورمان است که تاکنون علاوه بر انجام وظایف سازمانی خود، تبلیغ معارف اهل بیت(ع) را نیز با جدیت پیگیری می کند.

آنچه در پی می آید گزارشی از مراسم تشرف 12 شهروند زن و مرد اروپایي و غيراروپایي به اسلام است که در محل رايزني فرهنگي ایران و با تلاش آقای پاکروان صورت گرفته است:

1. «آقای واسلیس تئوخاریس» فرزند «کانستانتینوس» تبعه كشور یونان با حضور در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآتن تمایل خود را برای تشرف به دین مبین اسلام اعلام و نام «رحمت الله» که ترجمه نام وی از یونانی به فارسی می باشد را برای خود انتخاب نمود.

2. «آقای یورگوس(جورج) سیالوپ» فرزند «آنتونیس» تبعه كشور یونان با حضور در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآتن تمایل خود را برای تشرف به دین مبین اسلام به عنوان مذهب رسمی خود اعلام و نام زيباي «یوسف» را برای خويش انتخاب کرد.

3. «خانم ماریاجین بهسكاران» شهروند نيوزلندي مقيم كشور يونان در آستانه فرارسيدن عید سعید غدير خم ـ عيد امامت و ولایت ـ با مراجعه به رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآتن آمادگی خودرا برای پذیرش دين مبين اسلام به عنوان دین خود اعلام کرد .

وی پس از تشرف، درباره انگیزه خود گفت: "من در یك خانواده نسبتاً مذهبی بزرگ شدم ولی با مشاهده تبلیغات منفی علیه اسلام و مسلمانان، برای مطالعه و بررسی در مورد مذهب شیعه كه همچون دیگر مذاهب توحیدی محور و اساسش را اعتقاد به خداي يكتا تشكیل می دهد، كنجكاو شدم. بدین ترتیب مطالعه و تحقیق درمورد این دین را آغاز كرده و در نهایت به این نتیجه رسیدم كه اسلام برای تمام سؤالاتی كه معمولاً ذهن انسان را به خود مشغول می كند بویژه در حوزه زنان پاسخ منطقی وراه حل بنیادی دارد. در این مطالعه دقیقاً برعكس تبلیغات كوركورانه رسانه های وابسته به قدرت های بزرگ مبنی براینكه اسلام خشونت را تبلیغ می كند و درصدد ایجاد جنگ و درگیری است، دریافتم كه اسلام برادری، دوستی، زندگی مسالمت آمیز، عشق و محبت بین انسان ها را تشویق می نماید و همه انسان ها را مخلوق خدای واحد با ارزشی واحد و مهم مطرح می نماید. این چیزی است كه هرانسان آزاده ای، خواهان آن است و بدین ترتیب من به اسلام روی آوردم زیرا این دین نه تنها مشكلاتی برای انسانها بوجود نمی آورد، بلكه برای مشكلات انسان معاصر نیز راه حل های منطقی و مناسبی را با توجه به زندگي مدرن امروزي ارایه می نماید".

4. «خانم آسپاسیا کاوکی» فرزند «آندراس» تبعه كشور یونان با حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درآتن تمایل خودرا برای پذیرش دين مبين اسلام اعلام نمود. وی پس از تشرف، اسم «نرگس» ـ به عنوان نام مبارک مادر امام زمان(عج) و یک گل خوشبوي جهاني ـ را برای خود برگزید.

5. «خانم الئونورا انچوا» فرزند «مين چویک» شهروند تبعه بلغارستان که دارای همسر و یک فرزند نیز هست ـ شب پنجشنبه مورخ دوازدهم مردادماه 1390 با مراجعه به رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآتن به دین مبین اسلام مشرف گرديد.

6. «خانم مگلنا ايوانوا» فرزند «گئورگيوا» تبعه كشور بلغارستان روزپنجشنبه مورخ 27/11/1390مطابق با بيست وسوم ربيع الاول 1433 ه.ق ضمن حضوردر رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در آتن و بحث و پرسش و پاسخ به شبهات در رابطه با دين مبين اسلام با اقرار به وحدانيت خداوند، رسالت حضرت محمد(ص) و ولايت حضرت علي ابن ابيطالب(ع) واداي شهادتين، به دين مبين اسلام مشرف گرديد.

7. «خانم اورپی آتاناسیادو» شهروند یونان نیز با حضور در رایزنی فرهنگی ایران به دین اسلام مشرف گردید. وی دین اسلام را دین صلح و برادری و زندگی مسالمت آمیز پیروان تمام ادیان الهی معرفی كرد و تصریح نمود كه پس از مطالعه و بررسی بر روی اسلام و كتب دینی تصمیم گرفت به دین مبین اسلام مشرف شود. این خانم یونانی دین اسلام را دینی کامل معرفی کرد و گفت، این دین قادر به ارایه راه حل برای تمام مشکلات جامعه بشری امروز است و پس از تشرف به دین مبین اسلام صیغه عقد دائم خانم اروپی آناسیادو با آقای یاشارادبیلی فرزند محمد، بزرگ شده در هامبورك آلمان و تحصيل كرده در كشور سوئيس، توسط وابسته و سرپرست رايزني فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران جاری گردید.

8. «خانم پانایوتا جانیمی» فرزند «پانایوتیس» تبعه كشور یونان با حضور در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآتن تمایل خودرا برای تشرف به دین مبین اسلام اعلام كرد. وی با ابراز خرسندی ازاین اقدام خود گفت: "خداوند را شاکرم که دراین مرحله از زندگی به من فرصت اين نعمت بزرگ داده شد که به حقانیت امام علی(ع) و خاندان پاکش پی برد و به جمع پیروان اسلام ،امامت وولایت بپیوندم"

9. «خانم یورگیا اسکوناکی» فرزند «امانوئل» تبعه کشور یونان 5 ربیع الثانی سال 1433 با حضوردرمحل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران درآتن به دین مبین اسلام مشرف شد.

10. «خانم مرحبو اسانووا» فرزند «قیوم» تبعه كشور ازبکستان روز پنجشنبه مورخ 4 اسفند ماه 1390مطابق با يکم ربیع الثانی 1433 ه.ق با حضور در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن تمایل خود برای پذیرش اسلام اعلام وبه این مذهب نوراني مشرف شد.

11. «خانم يني ماليندا» فرزند «مدساي ان» تبعه كشور اندونزي درآستانه فرا رسيدن ماه محرم و ایام عزاداری حسيني، با حضور در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن تمایل خود را برای پذیرش اسلام اعلام کرد. جالب اینکه كرامت و عنايت حضرت قمربني هاشم(ع) موجب تشرف بانوی اندونزایی به اسلام گردید.

12. «خانم النی افستراتیو» شهروند یونان با مراجعه به رایزنی فرهنگی سفارت ایران به دین مبین اسلام مشرف گردید. وی ضمن ابراز خرسندی از گرویدن به دین مبین اسلام گفت: "بالاخره پس ازسالها تحقیق ومطالعه و صحبتبا يك دانشجوي ايراني، به این نتیجه رسیدم که این دین تنها دینی است كه راه سعادت جامعه بشری را به انسانها هم از نظر تئوری و هم از نظر عملی ارایه کرده است".

شایان ذکر است که آقای محمدرضا پاكروان در این دیدارها با اشاره به اهمیتی كه اسلام به انسان می دهد و ارزش والایی كه برای كرامت انسانی قائل است،گفت: دین مبین اسلام برای رفع تمام مشكلات دنیوی و آخروی بشریت راه حل های منطقی، روزآمد و مناسب ارایه كرده است وانسان راجانشین وخلیفه بحق خدا بر روی زمین معرفی می كند كه این بیانگر اهمیتی است كه خداوندحكیم واسلام نوراني برای كرامت وبزرگی انسان قائل است.

پاكروان درادامه برای تمامي گرويدگان به دين مبين اسلام  شادكامی ، موفقیت، سلامت وسعادت وپیروی مستمرازدستورات نورانی الهی اسلام آرزوكرد وگفت: رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ايران درآتن با كمال ميل آماده ارایه هرگونه خدمات معنوی، فرهنگی ، علمي وآموزشي به ايشان می باشد.

وي جاري شدن این همه نعمتها و فيوضات الهي را به برکت قرآن، عترت،خون شهداي عالي مقام اسلامو انقلاب اسلامي ـ بويژه تلاشها و زحمات رهبرفقيد انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(قدس سره) ـ و عنايت بي بي دوعالم دخت نبي مكرم اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها دانست و از خداوند مهربان خدمت بيشتر به این آستان الهي وآسماني را ازحكيم عالم مسئلت نمود.

درپايان از طرف رايزني فرهنگي يك جلد كلام الله مجید به زبان عربي و يوناني، كتابهايي درخصوص دين اسلام وحضرت امام خميني(ره) به زبان يوناني به ايشان هديه داده شد كه مورد توجه قرار گرفت.برچسب‌ها: محمدرضا پاكروان, گرایش به اسلام, مسلمانان در یونان, یونان, رایزنی فرهنگی ایران در آتن, اسلام, تبلیغات
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

نوزدهم مرداد ۱۳۹۱

تصاوير رنج های مردم سومالی


 

نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

نوزدهم مرداد ۱۳۹۱

هشدار رسمی نسبت به یک نوع ادکلن

هشدار سازمان غذا و دارو؛
مديركل نظارت بر فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو گفت: مردم به هیچوجه ادكلن‌ Lovely نخرند.به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، در پي انتشار اخباري مبني بر عرضه و توزيع ادكلن‌هاي حاوي گازهاي سمي در عراق و احتمال ورود اين فرآورده به داخل كشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشكوك و مرتبط با اين موضوع، سريعا دانشگاه‌هاي علوم پزشكي محل سكونت خود را در جريان امر قرار دهند.

برچسب‌ها: ادكلن‌ Lovely, هشدار, بهداشت, ارایشی, لوازم آرایشی, غذا, دارو, ادکلن
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

نوزدهم مرداد ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: دستور ویژه احمدی‌نژاد: از عبدولی مانند طلایی‌های المپیک تقدیر شود
المپیک ۲۰۱۲- لندن
دستور ویژه احمدی‌نژاد: از عبدولی مانند طلایی‌های المپیک تقدیر شودرئیس جمهور در دستوری خطاب به وزارت ورزش تأکید کرد برای تقدیر از قهرمان کشتی‌ فرنگی ایران، نتیجه وی در المپیک مدال طلا محسوبشود.اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد برای تقدیر شایسته از قهرمان سعید عبدولی دستوری خطاب به محمد عباسی ابلاغ کرد.

برچسب‌ها: عبدولی مانند طلایی‌های المپیک, دستور ویژه احمدی‌نژاد در باره کشتی گیر فرنگی ایران
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

نوزدهم مرداد ۱۳۹۱

رتبه ایران فعلا چهاردهم جدول المپیک است

المپك لندن؛

جدول توزیع مدال ها در پایان روز دوازدهم بازیهای المپیك 2012

لندن - كشور چین در پایان روز دوازدهم بازیهای المپیك لندن با مجموع 77 مدال؛ شامل 36 طلا، 22 نقره و 19 برنز موقعیت خود را در صدر جدول توزیع مدال ها مستحكم تر كرد.


دقیقترین رده بندی جدول المپیک لندن 2012 و رتبه ایران را اینجا ببنید.

برچسب‌ها: آخرین رده بندی جدول المپیک لندن, رتبه ایران در لمپیک لندن^المپیک 2012
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هجدهم مرداد ۱۳۹۱

اظهارات جالب مدیر روابط عمومی موسسه پیام آزادگان!!!

در سالگرد ورود آزادگان برنامه‌های متنوعی !!!در سرتاسر کشور توسط بنیادهای شهید و هیئت‌های آزادگان در نظر گرفته شده است.البته موسسه در شهرستانها به اعضای ازاده هئیت آزادگان منتخب خود افطار می دهد گرچه در تهران خبری از افطار نیست،در قم هم سالهاست از بعضی آزادگان دعوت بعمل نمی اید! گفته شده است که در بعضی شهرستانها طی این همه سال اصلا مراسم مختص به آزادگان برگزار نشده است!

مدیر روابط عمومی موسسه پیام‌آزادگان گفت :‌ موسسه فرهنگی پیام‌آزادگان نیز با کمک به هیئت‌های آزادگان در استان‌ها و شهرستان‌هایی که هیئت آزادگانی در آنجا فعال است، در سالروز ورود آزادگان با نگاه تکریم این ماه و با هدف بزرگداشت مقام این اسطوره‌های مقاومت، برنامه‌هایی را تدارک دیده که عمده آن‌ها شامل مراسم‌های افطاری برای اعضای هیئت‌های آزادگان است.

چون افطاری دادن سخت است و  برای خانواده  ها هم زحمت دارد  ،افطاری نمی دهیم!!!

مدیر روابط عمومی موسسه پیام‌ آزادگان:به دلیل دشواری حضور خانواده‌ها در ساعات قبل از افطار و همچنین سخت بودن پذیرایی متناسب با شان آزادگان و خانواده‌های آنان با توجه به جمعیت مورد نظر تصمیم بر این شد تا این برنامه بعد از افطار در یکی از سالن‌های بزرگ استان تهران برگزار شود.وی با عذرخواهی از آزادگانی که به دلیل محدودیت جا از دعوت آن‌ها خودداری شده است خاطرنشان کرد: از تمام آزادگانی که نمی‌توانیم پذیرای آنان و خانواده‌های گرامی آنان در این مراسم باشیم پوزش می‌طلبیم .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هجدهم مرداد ۱۳۹۱

داوران دیدار سعید عبدولی محروم شدند


همشهری انلاین/ 
المپيك 2012 لندن :
رئیس فدراسیون جهانی کشتی، داوران دیدار سعید عبدولی، فرنگی‌کار کشورمان را محروم کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی، داور بلاروس، بیلر ایهار که به عنوان داور وسط، دیدار سعید عبدولی و استیو گینو از فرانسه را قضاوت می‌کرد با بی‌عدالتی حق نماینده کشورمان را پایمال کرد و در نهایت دست کشتی‌گیر فرانسوی به عنوان فرد پیروز بالا رفت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هجدهم مرداد ۱۳۹۱

تشکیل مجمع سالیانه شرکت جلگه نور آزادگان

سلام،طاعات قبول،به این اطلاعیه توجه فرمایید:

تشکیل مجمع سالیانه شرکت جلگه نور آزادگان خوزستان نوبت دوم

زمان: پنجشنبه 2 شهریور 1391
مکان: مرکز فرهنگی بنیاد شهید جنب شهید آباد
ساعت : 9 تا 11 صبح
آزادگان خوزستانی در راستای پیگیر ی شرکتهای مربوط به آزادگان سراسرکشورشما نیزجهت پیگیری امور این شرکت و تعیین تکلیف و نظارت بر آن ضمن حضور حتمی به دیگر آزادگان خوزستانی اطلاع دهید. روشن نیا
تلفنهای شرکت:06115532195-06115532196
همراه مدیرعامل آقای سیاوش حاتمی:09163037232


برچسب‌ها: شرکت جلگه نور آزادگان خوزستان, تشکیل مجمع سالیانه, آزادگان خوزستانی
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هجدهم مرداد ۱۳۹۱

آزادگان تکریت 11 در هنگام دعا

یا اکبر مقصود قصد یا اکبر مسئول سئل

یا مُعْطِیَ الْمَسْئَلاتِ یا قابِلَ التَّوْباتِ یا سامِعَ الاْصْواتِ یا عالِمَ الْخَفِیّاتِ یا دافِعَ الْبَلِیّاتِ


یا مَنْ لَهُ الْعِزَّةُ وَالْجَمالُ یا مَنْ لَهُ

 ای که عزت و زیبایی از آن اوست ای که

الْقُدْرَةُ وَالْکَمالُ یا مَنْ لَهُ الْمُلْکُ وَالْجَلالُ یا مَنْ هُوَ الْکَبیرُ الْمُتَعالُِ

نیرو و کمال از آن او است ای که پادشاهی و جلال از آن او است ای که بزرگ و برتر او است

یا مُنْشِی ءَ الْسَّحابِ الثِّقالِ یا مَنْ هُوَ شَدیدُ الْمِحالِ یا مَنْ هُوَ

ای پدید آرنده ابرهای سنگین ای که او سخت کیفر (یا سخت نیرو) است ای که او

الْمُضِلّینَ یا وَلِیَّ الْمُؤْمِنینَ یا اَنیسَ الذّاکِرینَ یا مَفْزَعَ الْمَلْهُوفینَ

گمراهان ای سرور مؤ منان ای همدم یاد کنندگان (او) ای پناه ستمدیدگان

یا مُنْجِیَ الصّادِقینَ یا اَقْدَرَ الْقادِرینَ یا اَعْلَمَ الْعالِمینَ یا اِلهَ

ای نجات دهنده راستگویان ای مقتدرترین قدرت داران ای داناترین دانایان ای معبود

الْخَلْقِ اَجْمَعینَ


یا مُعینَ الْضُعَفاَّءِ یا صاحِبَ الْغُرَباَّءِ یا

  ای کمک کار ناتوانان ای رفیق دور از وطنان ای

ناصِرَ الاْوْلِیاَّءِ یا قاهِرَ الاْعْداَّءِ یا رافِعَ السَّماَّءِ یا اَنیسَ الاْصْفِیاَّءِ یا

یار دوستان ای چیره بر دشمنان ای بالا برنده آسمان ای مونس برگزیدگان ای

حَبیبَ الاْتْقِیاَّءِ یا کَنْزَ الْفُقَراَّءِ یا اِلهَ الاْغْنِیاَّءِ یا اَکْرَمَ الْکُرَماَّءِ

دوست پرهیزکاران ای گنجینه بینوایان ای معبود توانگران ای کریمترین کریمان

یا کافِیاً مِنْ کُلِّ شَیْءٍ یا قاَّئِماً عَلی کُلِّ شَیْءٍ یا مَنْ لا یُشْبِهُهُ


یا مَنْ لا یَزیدُ فی مُلْکِهِ شَیْءٌ یا مَنْ لا یَخْفی عَلَیْهِ شَیْءٌ یا

ای که چیزی به فرمانروائیش نیفزاید ای که چیزی بر او پوشیده نیست ای

مَنْ لا یَنْقُصُ مِنْ خَزاَّئِنِهِ شَیْءٌ یا مَنْ لَیْسَ کَمِثْلِهِ شَیْءٌ یا مَنْ لا

که کم نشود از گنجینه‌هایش چیزی ای که نیست همانندش چیزی ای که

یَعْزُبُ عَنْ عِلْمِهِ شَیْءٌ یا مَنْ هُوَ خَبیرٌ بِکُلِّ شَیْءٍ یا مَنْ وَسِعَتْ

پنهان نماند از دانش او چیزی ای که او خبیر و آگاه است به هر چیز ای که رحمتش

رَحْمَتُهُ کُلَّ شَیْءٍ


اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِاسْمِکَ یا مُکْرِمُ یا مُطْعِمُ

فراگیرد هر چیز را (۹۳) خدایا از تو می‌خواهم به حق نامت ای اکرام کننده‌ای طعام دهنده

یا مُنْعِمُ یا مُعْطی یا مُغْنی یا مُقْنی یا مُفْنی یا مُحْیی یا مُرْضی یا

ای نعمت بخشنده‌ای عطا ده‌ای ثروت ده‌ای سرمایه ده‌ای فانی کننده‌ای زنده کننده‌ای خشنود سازنده‌ای

مُنْجی (۹۴)یا اَوَّلَ کُلِّشَیْءٍ وَآخِرَهُ یا اِلهَ کُلِّ شَیْءٍ وَمَلیکَهُ یا رَبَّ

نجات بخش (۹۴) ای آغاز و انجام هر چیز ای معبود و مالک هر چیز ای پروردگار

کُلِّ شَیْءٍ وَصانِعَهُ یا بارِئَ کُلِّشَیْءٍ وَخالِقَهُ یا قابِضَ کُلِّ شَیْءٍ

و سازنده هر چیز ای پدید آرنده و آفریننده هر چیز ای بست و باز کننده هر چیز

وَباسِطَهُ یا مُبْدِئَ کُلِّ شَیْءٍ وَمُعیدَهُ یا مُنْشِئَ کُلِّشَیْءٍ وَمُقَدِّرَهُ یا

ای پدید آرنده و بازگرداننده هر چیز ای بوجود آورنده و اندازه گیر هر چیز ای

مُکَوِّنَ کُلِّ شَیْءٍ وَمُحَوِّلَهُ یا مُحْیِیَ کُلِّ شَیْءٍ وَمُمیتَهُ یا خالِقَ

بود کننده و تبدیل کننده هر چیز ای زنده کننده و میراننده هر چیز ای آفریننده

کُلِّشَیْءٍ وَوارِثَهُ


یا خَیْرَ حامِدٍ وَمَحْمُودٍ یا خَیْرَ شاهِدٍ وَمَشْهُودٍ یا خَیْرَ داعٍ وَمَدْعُوٍّ

ای بهترین ستاینده و ستوده شده‌ای بهترین گواه و گواهی شده‌ای بهترین خواننده و خوانده شده

یا خَیْرَ مُجیبٍ وَمُجابٍ یا خَیْرَ مُونِسٍ وَاَنیسٍ یا خَیْرَ صاحِبٍ

ای بهترین اجابت کن و اجابت کرده شده‌ای بهترین انیس و مونس ای بهترین رفیق

وَجَلیسٍ یا خَیْرَ مَقْصُودٍ وَمَطْلُوبٍ یا خَیْرَ حَبیبٍ وَمَحْبُوبٍ (۹۶)یا

و هم نشین ای بهترین مقصود و مطلوب ای بهترین دوست و محبوب


مَنْ هُوَ لِمَنْ دَعاهُ مُجیبٌ یا مَنْ هُوَ لِمَنْ اَطاعَهُ حَبیبٌ یا مَنْ هُوَ اِلی

ای که برای خواننده اش اجابت کند ای که به مطیع و فرمانبردارش دوست است ای که به هر که

مَنْ اَحَبَّهُ قَریبٌ یا مَنْ هُوَ بِمَنِ اسْتَحْفَظَهُ رَقیبٌ یا مَنْ هُوَ بِمَنْ رَجاهُ

دوستش دارد نزدیک است ای که برای هرکس که از او نگهبانی خواهد نگهبانست ای که

نسبت به هر کس به او امید

کَریمٌ یا مَنْ هُوَ بِمَنْ عَصاهُ حَلیمٌ یا مَنْ هُوَ فی عَظَمَتِهِ رَحیمٌ یا مَنْ

داشته باشد کریم است ای که نسبت به نافرمانش بردبار است ای که در عین عظمت و بزرگیش مهربان است ای که

هُوَ فی حِکْمَتِهِ عَظیمٌ یا مَنْ هُوَ فی اِحْسانِهِ قَدیمٌ یا مَنْ هُوَ بِمَنْ

در حکمت خود عظیم است ای که در احسان و عطابخشی دیرین است ای که به هر کس که او را

اَرادَهُ عَلیمٌ


)اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِاسْمِکَ یا مُسَبِّبُ یا مُرَغِّبُ یا

 خدایا از تو می‌خواهم به حق نامت ای سبب ساز ای رغبت ده‌ای

مُقَلِّبُ یا مُعَقِّبُ یا مُرَتِّبُ یا مُخَوِّفُ یا مُحَذِّرُ یا مُذَکِّرُ یا مُسَخِّرُ یا

زیر و رو کن ای پی جو ای ترتیب ده‌ای بیم ده‌ای ترساننده‌ای یادانداز ای مسخر کننده‌ای

مُغَیِّرُ (۹۸)یا مَنْ عِلْمُهُ سابِقٌ یا مَنْ وَعْدُهُ صادِقٌ یا مَنْ لُطْفُهُ ظاهِرٌ

تغییر دهنده (۹۸) ای که دانشش پیش است ای که وعده اش راست است ای که لطفش آشکار است

یا مَنْ اَمْرُهُ غالِبٌ یا مَنْ کِتابُهُ مُحْکَمٌ یا مَنْ قَضاَّئُهُ کائِنٌ یا مَنْ

ای که فرمانش بر همه غالب است ای که کتابش محکم است ای که حکم و قضایش حتمی است ای که

قُرْآنُهُ مَجیدٌ یا مَنْ مُلْکُهُ قَدیمٌ یا مَنْ فَضْلُهُ عَمیمٌ یا مَنْ عَرْشُهُ

قرآنش مجید و گرامی است ای که فرمانروائیش قدیم است ای که فضل و بخشش همگانی است ای که عرش

عَظیمٌ (۹۹)یا مَنْ لا یَشْغَلُهُ سَمْعٌ عَنْ سَمْعٍ یا مَنْ لا یَمْنَعُهُ فِعْلٌ عَنْ

او عظیم است (۹۹) ای که سرگرم نکند او را شنیدنی از شنیدنی دیگر ای که بازش ندارد کاری از

فِعْلٍ یا مَنْ لا یُلْهیهِ قَوْلٌ عَنْ قَوْلٍ یا مَنْ لا یُغَلِّطُهُ سُؤ الٌ عَنْ سُؤ الٍ

کاری ای که مشغولش نکند گفتاری از گفتاری دگر ای که به اشتباهش نیندازد پرسشی از پرسشی

یا مَنْ لا یَحْجُبُهُ شَیْءٌ عَنْ شَیْءٍ یا مَنْ لا یُبْرِمُهُ اِلْحاحُ الْمُلِحّینَ یا

ای که حجاب نشود او را چیزی از چیزی ای که به ستوهش نیاورد پافشاری اصرار ورزان ای

مَنْ هُوَ غایَةُ مُرادِ الْمُریدینَ یا مَنْ هُوَ مُنْتَهی هِمَمِ الْعارِفینَ یا مَنْ

که او منتهای مقصود جویندگان است ای که او سرحد نهایی وجهه همت عارفان است ای که

هُوَ مُنْتَهی طَلَبِ الطّالِبینَ یا مَنْ لا یَخْفی عَلَیْهِ ذَرَّةٌ فِی الْعالَمینَ

او آخرین مرحله خواسته خواستاران است ای که بر او ذره‌ای در تمام جهانیان پنهان نیست

(۱۰۰)یا حَلیماً لا یَعْجَلُ یا جَواداً لا یَبْخَلُ یا صادِقاً لا یُخْلِفُ یا

(۱۰۰) ای بردباری که شتاب نکند ای بخشنده‌ای که بخل ندارد ای راست وعده‌ای که خلاف وعده نمی‌کند ای

وَهّاباً لا یَمَلُّ یا قاهِراً لا یُغْلَبُ یا عَظیماً لا یُوصَفُ یا عَدْلاً لا

بخشنده‌ای که خسته نمی‌شود ای چیره‌ای که شکست نپذیرد ای بزرگی که در وصف نگنجد ای دادگری که

یَحیفُ یا غَنِیّاً لا یَفْتَقِرُ یا کَبیراً لا یَصْغُرُ یا حافِظاً لا یَغْفُلُ سُبْحانَکَ

در حکمش ستم نکند ای توانگری که درویش نشود ای بزرگی که کوچک نشود ای نگهبانی که غفلت نکند منزهی

یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنا مِنَ النّارِ یا رَبِّ.

تو ای خدایی که نیست معبودی جز تو فریاد فریاد نجات ده ما را از آتش دوزخ ای پروردگار

(و در بلد الا مین است که در اوّل هر فصل بِسْمِ اللّهِ بگوید و در آخرش : سُبْحانَکَ یا لا اِلهَ)


نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هجدهم مرداد ۱۳۹۱

سُبْحانَکَ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِ

دعای جوشَن کبیر دعایی پر فضیلت است که در آن خدا به نام‌ها و صفات گوناگون که در آیات و روایات اسلامی آمده‌است خوانده می‌شود. خواندن این دعا در شب‌های قدر انجام می‌شود .

این دعا از ۱۰۰ فصل تشکیل شده‌است که پس از پایان هر بخش، عبارت «سُبْحَانَکَ یَا لا إِلَهَ إِلا أَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِ یَا رَبِّ» خوانده می‌شود. در جوشن کبیر، ۱۰۰۱ نام از نام‌هایی برای خدا ی متعال ذکر شده‌است.

در روایتی از امام سجاد(ع) آمده است که ایشان از پدر بزرگوارشان و او از جدّ بزرگوارش حضرت رسول اکرم(ص) نقل فرموده است که:دعای جوشن کبیر از دعاهای معروف و بسیار با فضیلت است. این دعا از طرف خدا توسط جبرئیل امین به پیامبر اسلام(ص) آموخته شد. حضرت محمد(ص) در یکی از جنگ ها زره (جوشن) سنگینی را پوشیده بودو این باعث ناراحتی و به درد آمدن بدن مبارک حضرت شده بود. حضرت به درگاه خداوند دعا و استغاثه نمود، در این هنگام جبرئیل نازل شد و عرض کرد:خداوند سلام می رساند و می گوید:جوشن (=زره) را در آور و این دعا (دعای جوشن کبیر) را بخوان که این دعا برای تو و امتت مایة ‌امان است. پس دعای جوشن کبیر دعایی است که آن را جبرئیل از طرف خداوند به پیامبر اسلام(ص) یاد داده است. چون این دعا به جایجوشنی(زره) که به تن رسول خدا(ص) بود، آورده شد و تعلیم حضرتش دادند، به دعای جوشن کبیر( در مقابل جوشن صغیر که کوتاه تر است) معروف شد. [۲]


برچسب‌ها: دعای جوشن کبیر, شب احیا, شب قدر, شب دعا
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هجدهم مرداد ۱۳۹۱

شبی که بر عدالت مجسم و قران ناطق تیغ زدند

شب ضربت خوردن مولا است شبی که اسطوره عدالت ،بی نظیرین الگو و تجسم عدل محض و مظهر داد دادگستر ،امیرالمومنین و مولی الموحدین،یار و یاور یتیمان،جانشین بر حق و بلافصل رسوالله صلی الله علیه و اله ،همسر  دختر رسول خدا و  سیده نساالعالمین فرق سرش به تیغ کین و با همراهی زر و زور و تزویر به خون آغشته می شود این مصیبیتی بزرگ برای اسلام و بشریت بوده است که دیگر هیچگاه جهان شخصیتی مثل او بخود نخواهد دید.


برچسب‌ها: شب قدر, شب ضربت خوردن علی, شب احیا, شب نزول قران, شب علی
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هجدهم مرداد ۱۳۹۱

شب قدر است، التماس دعا

شب نوزدهم ماه مبارک رمضان ،به احتمال قوی شب قدر است همه می دانیم چه خبر است هم توفیق شما را و هم برای خود از خدای بزرگ در خواست عاجزانه داریم در این شب پر فضیلت که بهترین شب سال است و شب بزرگ احیا می باشد و شب نزول قران مجید و نزول ملائکه و ملک اعظم خدا بر روی زمین می باشد همه مار به راه خودش رهنمون و دست ما را بگیرد و عاقبت بخیر شویم انشاالله.

نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هجدهم مرداد ۱۳۹۱

چه خبر شد!!!

در بهترین شب سال ورزشکاران ایرانی بهترین نتیجه ادوار المپیک را برای ایران اسلامی رقم زدند درود بر شرف و درود بر غیرت شما عزیزان.قاسم رضایی در کشتی فرنگی طلا گرفت در وزنه برداری هم بهداد سلیمی طلا گرفت و همینطور در همین رشته سجاد انوشیروانی هم طلا گرفت و ما در این لحظه هم اکنون در رده دوازدهم و بالاتر از کره شمالی وبسیاری از کشورهای دیگر هستیم. و مدال نقره احسان حدادی هم در پرتاب دیسک یک رتبه فعلا ما را در جدول بالا برد گرچه احسان با طلا فاصله ای نداشت و حیف شد واقعا.تبریک و التماس دعای ویژه برای امشب که شب قدر است.


برچسب‌ها: المپیک لندن, 2012, بهداد سلیمی, طلا, کشتی فرنگی, ایران, قاسم رضایی, سجاد انوشیروانی
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هفدهم مرداد ۱۳۹۱

نامردی در المپیک

المپیك لندن، اعتراض رسمی ایران

بنا : كشتی گیر شایسته ما را با ناداوری قربانی كردند

لندن - محمد بنا سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی مشكوك كشتی گیری فرانسوی مقابل 'سعید عبدولی' گفت: كشتی گیر شایسته وزن 66 كیلوگرمی ما را با ناداوری قربانی كردند.

در نمایش سرتاسر مسخره داوران اروپایی که همیشه فریاد عدالتشون گوش جهان رو کر کرده است و دم از آزادی طلبی می رنند و مخصوصا کشوری که مدعی ازادترین کشور دنیاست یعنی فرانسه شاید نگیم ازادترین ولی باصطلاح دمکراتترین یا قانونمندترین کشور اروپایی ،واقعا که زهی شرم و بی حیایی هر کس این کشتی را دیده  باشد حتی اگر فنی هم نباشد می تواند غرض ورزی بیش از اندازه و بی حد و حصر داور و هئیت باصطلاح ژوری را ببینید چقدر بیشرمی و پستی، امریکا بالای 30 مدال طلا می گیرد چین هیمنطور و ...ایران چون دوتا طلا گرفته است در کشتی فرنگی نمی خواهند بیشتر از این طلا بگیرد انهم در شرایطی سخت که واقعا کشتی گیران مصاف سنگینی دارند حالا حساب کنید داوری هم صدرصد یکطرفه باشد چه نمایش مسخره ای می شود...........


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی افزود: دو امتیاز مسلم را از عبدولی گرفتند.وی گفت: شرم باد بر چنین ناداوریی كه كشتی گیر ما را كه صد در صد شایسته برد بود، به شكست كشاند.عبدولی كه در دور اول حریفی از تركیه را مغلوب كرده بود در دور دوم كشتی های خود با 'استیو گینو' فرانسوی قهرمان المپیك 2008 پكن رو در رو شد كه در نهایت با ناداوری بازنده این مسابقه اعلام شد.

این در حالی بود كه طالبی رییس كمیته داوران كشتی ایران كه در سالن مسابقات حضور داشت در تمام طول مسابقه از جایش تكان نخورد.بسیاری از حاضران در سالن اكسل لندن، هنگامی كه داور مسابقه دست كشتی گیر فرانسوی را بالا برد، با هو كردن ناراحتی خود را نشان دادند.همچنین محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان و محمد علی آبادی رییس كمیته ملی المپیك در پایان این مسابقه تاكید كردند كه جمهوری اسلامی ایران موضوع اعتراض به این ناداوری را بطور رسمی مطرح و پیگیری خواهد كرد.

نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هفدهم مرداد ۱۳۹۱

من در برابر مادرهایی که یک پسر و دو پسر داده اند شرمنده ام

مادر آزاده شهید ،کوروش حیدری در جمع آزادگان تکریت 11 دراصفهان 1388

از این که مزاحم وقتتان شدم معذرت می خواهم از این اسرای اینجا هم تشکر می کنم اگر پسر من اینجا نیست اینها همه پسرهای من هستند و من در جمع اینان هستم و افتخار میکنم و از مقام معظم رهبری و تمام ارگانها خواهش می کنم پسرم که 17 ساله بود که در زیر شکنجه اسارت به رحمت خدا رفت و این جمهوری اسلامی به آسانی بدست نیامده بلکه تمام این اسرا و تمام کسانی که در انجا در زیر شکنجه شهید شده اند می خواهم خون اینها پامال نشود و به این اسرا خیلی بها دهند این اسرا را برای خود نگه دارند واقعا" خیلی رنج کشیده اند تا به ایران آمده اند همچنین ما مادرانی که بچه هایمان رفتند من در برابر مادرهایی که یک پسر و دو پسر داده اند شرمنده ام ولی باز این آقایونی که اینجایند بچه های من هستند و من از آنها تشکر میکنم ما این جمهوری اسلامی را باید با خون شهدا و این اسرا نگهداری کنیم به اینها ارزش دهند همین هایی بودند که رفتند اسارت و و زیر شکنجه ها شهید شدند که الان ........


برچسب‌ها: مادرشهید کورش حیدری, تکریت11, ازادگان, همایش اصفهان, آزادگان, شهید, خانواده شهدا
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هفدهم مرداد ۱۳۹۱

استخدام جانبازان و آزادگان ابهام دارد؟

حسن كامران عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در جلسه علني امروز سه شنبه به بيان استفساريه دو فوريتي‌اش در خصوص استخدام جانبازان و آزادگان پرداخت و گفت: در بند 44 برنامه‌ي پنجم در مورد استخدام ايثارگران عنوان استخدام فرزندان جانبازان، آزادگان و شهدا قيد شده است و وضعيت استخدام خود جانبازان و آزادگان مشخص نيست.

وي افزود: تعداد جانبازان و آزادگان در دستگاهها محدود است اما اكنون دستگاههاي اجرايي عنوان مي‌كنند كه در مورد استخدام جانبازان و آزادگان طبق برنامه پنجم ابهام دارد.


برچسب‌ها: استفساريه, حسن كامران, ستخدام جانبازان و آزادگان, دستگاههاي اجرايي
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

هفدهم مرداد ۱۳۹۱

رفع مشکل 33 نفر آزاده

وبلاگ همایش چهارم تکریت 11 نوشت:

 یک منبع موثق اعلام کرد: درجلسه ای که اعضای کارگروه 33 نفره پیگیری مطالبات آزادگان امروز با حضور مهندس زریبافان ریاست محترم بنیاد شهید و سردار کریمی مشاور  ایشان در امور آزادگان و آقای عقیقی که در محل دفتر رئیس بنیاد برگزارشد . پس از انجام پاره ای مذاکرات و گفتگوهای دوستانه الحمدالله سوتفاهمات پیش آمده درخصوص این عده از برادران آزاده برطرف شد . همچنین مقرر گردید آقای زریبافان پیگیر پرداخت مطالبات ماده 190 شوند و اعضای کارگروه نیز با همکاری سردار کریمی؛ زیرنظر ریاست محترم بنیاد موضوع مطالبات آزادگان از بابت ماده 190 و الباقی ماده 13 را از طرق قانونی پیگیری نمایند.


برچسب‌ها: 33 آزاده, زریبافان, کریمی, همایش چهارم, عقیقی, ماده190, مطالبات آزادگان, ماده13
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

شانزدهم مرداد ۱۳۹۱

امید نوروزی، امید افرین شدطلای ناب امید نوروزی در رشته کشتی فرنگی که دومین طلای ایران در المپیک لندن می باشد بر همه کاربران تکریت 11 مبارک باشد.

خبرگزاری فارس: امید نوروزی، نماینده وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی مقابل فرنگی‌کار گرجستانی در فینال بازی‌های المپیک، مدال طلا را بر گردن آویخت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از لندن، روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک 2012 لندن با برگزاری مسابقات 3 وزن دوم پیگیری شد که در وزن 60 کیلو امید نوروزی پس از پیروزی در مراحل مقدماتی مقابل کشتی‌گیرانی از چین، بلغارستان، قزاقستان و ژاپن به فینال راه یافت.

نوروزی در دیدار نهایی در 2 تایم و با نتایج مشابه (یک بر صفر) مقابل ریواز لاشخی، قهرمان 2011 اروپا، از گرجستان به پیروزی رسید و دومین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی و دومین نشان طلای کاروان ورزشی ایران را به ارمغان آورد.

نماینده کشورمان که در دور نخست مقابل جیانگ شنگ، نفر پنجم بازی‌های المپیک 2008 پکن از چین به پیروزی رسیده بود در دور دوم هم برابر آنگلوف، نفر سوم جهانی 2011 از بلغارستان به برتری رسید. نوروزی در دور سوم و مرحله یک‌چهارم نهایی هم علمت کبیسپایف، دارنده 2 مدال قهرمانی جهان (نقره 2011 و برنز 2010) از قزاقستان که عنوان اول مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2011 را هم یدک می‌کشد را شکست داد. نوروزی در نیمه‌نهایی هم در 2 تایم و با نتایج (یک بر صفر) و (یک بر صفر) ماتسوموتو از ژاپن را شکست داد و فینالیست شده بود.

پیش از این حمید سوریان شب گذشته در وزن 55 کیلوگرم نخستین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی را برای ایران به ارمغان آورده بود.

انتهای پیام/م

نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

شانزدهم مرداد ۱۳۹۱

خنده شدید آقای خامنه ای

حاشیه نویسی محمدرضا وحیدزاده از دیدار شاعران کشور با رهبر انقلاب

* از ورود شیرازی‌ترین شاعر جمع تا مشهدی‌بازی شاعر ریز نقش!

محمدحسین جعفریان خرامان و عصازنان به همراه برجی از راه می‌رسد. باز هم شکسته‌تر شده است. دوربین‌ها گوشه‌ای از حیاط را نشانه رفته‌اند و انتظار می‌کشند. مهدی سیار، با دلی خوش آخرین شاعری است که داخل می‌شود و در دلم مفتخر به کسب عنوان شیرازی‌ترین شاعر می‌شود. چیلیک‌چیلیک ناگهانی و یکریز دوربین‌ها چاووش‌خوان ورود آقا به حیاط می‌شود. جمعیت برمی‌خیزد و صلوات می‌فرستد. آقا در جای خود مستقر می‌شود و بخشی از شاعران برای پیشکش کتاب‌، خود را به صف اول نزدیک می‌کنند. حفظ ترتیب کمی سخت شده است. آقا با شفقت سخنان هریک را گوش می‌دهد و سپس کتاب‌هایشان را به یکی از کارمندان بیت می‌سپارد.

 

*شاعری که در شعرخوانی دبه کرد!

نوبت شعرخوانی خانم‌ها به اتمام رسیده است، اما شاعری از نبود اسمش در شعرخوانی‌ها ناراضی است و از آقا درخواست فرصتی کوتاه برای خواندن دو رباعی می‌کند. قزوه بور می‌شود، اما آقا با رافت از قزوه می‌خواهد که برای دو رباعی سخت نگیرد. شاعر بعد از رباعی دوم قصد خواندن رباعی سوم را می‌کند. آقا لبخند می‌زند و می‌گوید این هم دبه‌اش هست. جمعیت با صدای بلند می‌خندد.

 

*آقا از شدت خنده صورتش را با دست پوشاند..

اما از آقا اجازه می‌گیرد تا فیض و اسفندقه نیز شعر بخوانند. فیض با افزودن مصاریعی از خود به مصرع‌هایی از حافظ ابیات طنزی را ساخته است که خواندنشان خنده را بر لب حضار می‌نشاند.

- سالها دل طلب جام جم از ما می‌کرد!

بی خبر بود که ما مشترک کیهانیم

- تو را ز کنگره عرش می‌زنند سفیر

چرا به کنگره شعر می‌روی شاعر؟!

- من بیچاره هم از اهل سلامت بودم

بس که رفتم به چکاپ این همه بیمار شدم

- کلنگ توسعه بوسید تربت قم را

کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند

فیض توضیح می‌دهد که نکویی نام بیمارستانی در شهر قم است.

- سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز

مرده آن است که او را به نکویی نبرند

آقا با لبخند می‌گوید پس بگویید «ببرند». جمعیت می‌زند زیر خنده.

- صوفیان واستدند از گرو می همه رخت

بنده از شرم شدم پشت درختی پنهان

- به آب روشن می عارفی طهارت کرد

و رفته رفته به این کار زشت عادت کرد

همة بیت‌ها شیرین است اما بیت آخر فیض نفس برخی‌ها را می‌برد و اشک را از گوشۀ چشمان بسیاری سرازیر می‌کند. حتی آقا نیز از شدت خنده مجبور می‌شود صورتش را با دست بپوشاند. قزوه برای آنکه جلسه را جمع کند از جمعیت صلوات می‌گیرد. اسفندقه با توضیحی دربارۀ شعرش که پاسخی شاعرانه است به انتقادهای برخی‌ها بر قصیدۀ پیشینش، شعرش را آغاز می‌کند. هنوز خنده از لب عده‌ای برنخاسته. اسفندقه چکامۀ استوار و محکمی می‌خواند در ستایش وطن و نکوهش دوستان بی‌وفا.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

شانزدهم مرداد ۱۳۹۱

سردار کریمی:برج 12 باقیمانده معوقات واریز می شود

اقای ابوالفضل جاوید فر از آزادگان پر تلاش کاشانی اردوگاه تکریت 11 در گفتگویی تلفنی اعلام کرد من با سردار عبدالله کریمی مشاور بنیاد شهید در امور آزادگان امروز تلفنی حرف زدم و در باره باقیمانده معوقات ماده 13 از ایشان سوال کردم،آقای عبدالله کریمی در پاسخ من گفت:

بنیاد شهید مصوبه را از دولت گرفته است ولی باید سهامی که توسط دولت قرار است به این معوقات اختصاص  یابد به ما داده شود تا بتوانیم آنرا با نقد کردن آن به حساب آزادگان واریز کنیم ایشان ادامه داد حدودا برج 11 یا برج 12 سال 1391 احتمالا این معوقات به صورتی که گفتیم به حساب آزادگان واریز شود.

توضیح:

وبلاگ شاخه انار به نقل از اقای کریمی این خبر را تکذیب کرده است در صورتیکه عین مصاحبه آقای ابوالفضل جاوید فر که از آزادگان خوشنام دوران اسارت و حال حاضر شهرستان کاشان می باشد موجود است بر چه مبنایی آقای کریمی انکار می کند خدا شاهد است و مدیر محترم وبلاگ شاخه انار هم لابد میداند با انکار آقای کریمی چیزی عوض نمی شود.در ضمن ما دوباره با آقای جاوید فر تماس گرفتیم خبر را تایید کردند و جای شک و شبهه نیست فقط تنها ایرادی که این خبر دارد این است که احتمالا آقای کریمی نمی خواسته است که این خبر منتشر شود.


برچسب‌ها: ماده13, معوقات اسارت, کریمی, سردار کریمی, بنیادشهید, جاوید فر
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

پانزدهم مرداد ۱۳۹۱

طلای ناب المپیک برای ایران

 

طلای حمید سوریان در المپیک لندن 2012 در رشته کشتی فرنگی بر همه آزادگان و کاربران وبلاگ مبارک باشد.


برچسب‌ها: المپیک لندن, 2012, حمید سوریان, طلا, کشتی فرنگی, ایران, تیم ملی کشتی فرنگی
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

پانزدهم مرداد ۱۳۹۱

مروری بر آخرین اخبار روزهای اخیر

این روزها فعالیت موسسه پیام در مشهد و ایجاد شبکه اجتماعی و همینطور فعالیت های جمعیت آزادگان بنیاد شهید در تهران و ایجاد شاخه بانوان برای این جمعیت و در اختیار گرفتن مکان جدید در خیابان فرجام و هیمنطور اختلاس 15 میلیارد تومانی در بنیاد شهید و عدم توجه جدی به مراسم بزرگداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به کشور و همچنین اعلام آمادگی کارگروه برای پیگیری مجدد  باقیمانده معوقات اسارت و پرداخت تمامی معوقات اسارت توسط بانک سپه و شرکت هواپیمایی بوشهر و فولاد خوزستان و انتشار خاطرات اسارت در خبرگزاری فارس و ایسنا که با توجه به نزدیکی روز آزادگان دوباره بیاد این قشر مظلوم افتادند و سیر پیشرونده درج خاطرات در وبلاگهای آزادگان آخرین خبرهایی بود که در طی روزهای اخیر اطلاع رسانی شده است .


برچسب‌ها: آخرین اخبار, ازادگان, آزادگان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

پانزدهم مرداد ۱۳۹۱

این مراسم افطاری ندارد!

«سپاس» برای سپاس از آزادگان

در حالی که موسسه پیام اعلام کرده است با افطاری از همه ازادگان ادروگاهها در مشهد پذیرایی می کند و البته بعد گفتند با کمک خیرین اما در تهران قضییه فرق می کند از آزادگان دعوت کردند در مراسمی شرکت کنند که از ساعت 9 شب شروع می شود و به این ترتیب ازادگان باید افطاری را خانه بخورند و بعد برای مراسم بیان تالار کشور متن خبر را بخوانید:

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام‌آزادگان، جشن سپاس ویژه آزادگان و خانواده‌های آنان در سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن در تالار کشور برگزار خواهد شد.

این مراسم مورخ 26 مرداد ساعت 21 در تالار کشور برگزار می‌شود و طی آن، برنامه‌هایی شاد و مفرح برای مدعوین در نظر گرفته شده است. آزادگانی که تمایل به حضور در این مراسم را دارند می‌بایست برای دریافت کارت دعوت به موسسه پیام‌آزادگان مراجعه نمایند.


برچسب‌ها: موسسه پیام, تالار وزرات کشور, سپاس از آزادگان, سالروز ورود آزادگان, 26 مرداد
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

پانزدهم مرداد ۱۳۹۱

بنیاد شهید،وجود اختلاس را تایید کرد

بنیاد شهید:
کشف تخلف مالی اعلام شده توسط سازمان بازرسی کل کشور و با همکاری موثر بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته است و با تلاش سازمان بازرسی کل کشور و مرجع قضائی ذیربط مبلغ قابل توجهی از وجه مذکور مسترد شده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

چهاردهم مرداد ۱۳۹۱

آمادگی کارگروه برای پیگیری 67 درصد باقیمانده

در پی قصور بنیاد شهید و نهادهای مربوطه در پیگیری باقیمانده معوقات اسارت،و با اصرار آزادگان سراسر کشور،آقای محرمعلی دیبا نژاد به نقل از اعضای کارگروه ماده 13 قانون حمایت از آزادگان شامل آقایان سلطانی،افشارجم،حسن پور و...آمادگی خود را برای پیگیری باقیمانده معوقات اسارت که حدود 67 درصد برای بسیاری از آزادگان کشور می باشد اعلام کردند.

اگر آزادگانی هستند که با پیگیری باقیمانده معوقات مخالفت دارند اعلام نظر کنند تا بقیه بتوانند پیگیر طلبی خود باشند و این دوستان از هر طریق که خود صلاح می دانند ماده 13 خود را ببخشند یا خیرات کنند.


برچسب‌ها: ماده13, معوقات اسارت, طلبی ازادگان, تکریت11, آزادگان, ازادگان, حقوق ماده 13
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

چهاردهم مرداد ۱۳۹۱

«می‌ترسیم تا درباره جنایات تروریست‌ها صحبت کنیم!»

«لیلا» یکی دیگر از دختران شهر است. مادر لیلا به صلیب روی دیوار اشاره می‌کند که عکس یک پسر جوان روی آن قرار دارد: «تنها پسرم بود. خیلی دوستش داشتم. داروساز بود و به مردم بیمار کمک می‌کرد. نیروهای ارتش آزاد او را به جرم پشتیبانی از بشار اسد کشتند....

«ما واقعا می‌ترسیم تا درباره جنایات تروریست‌ها صحبت کنیم!» این سخنان را «ریم»، یکی از دخترهای مسیحی این منطقه به خبرنگار اشپیگل می‌گوید و درحالی که چشم‌هایش به شدت هراسان است و زبانش در دهان به سختی حرکت می‌کند،


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

چهاردهم مرداد ۱۳۹۱

وجود مشکل در ساختار بنیاد یا سرقت فردی؟

چندین سایت و وبلاگ نه چندان مطرح بدون ذکر منبع مشخص رسمی از کشف اختلاس ۱۵ميليارد توماني در بنياد شهيد خبر دادند اکثر این سایت ها گرایش اصلاح طلبی دارند که انگیزه های خاصی برای انتشار این خبر دارند،مشخص نیست آیا این اختلاس بر فرض صحت آیا یک جرکت فردی بوده است یا اینکه کلا سازمان بنیاد شهید مشکل دارد؟در صورت صحت خبر هیچ بعید نیست که این حرکت ریشه در بعضی ساختارهای بیناد شهید داشته باشد بخصوص که چند قبل هم بانک دی مشکلاتی بوجود آورده بود ولی آن را با این توجیه که اینها ناشی از جدید التاسیس بودن بانک هست سر پوشانی کردند و همه می دانیم بر سر قضییه حقوق آزادگان مسئولین نهاد مذکور چه مشکلاتی را برای این عزیزان بخصوص برای 33 نفر از آنها ایجاد کردند.

از طرفی قابل توجه است که چرا سایتهای اصلاح طلب این همه برای تخریب بنیاد شهید سریع دست بکار شدند و اینقدر برای درج این خبر با هم مسابقه می دهند!!!.برای خواندن این خبر که هنوز بصورت رسمی تایید نشده است به ادامه مطلب مراجعه کنید.


برچسب‌ها: اختلاس, بنیاد شهید, اختلاس میلیاردی, خراسان, رسانه, سایت, وبلاگ, غیر معتبر
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 

چهاردهم مرداد ۱۳۹۱

ما هم تبریک می گوییم


برچسب‌ها: 26 مرداد, ازادگان, آزادگانسالروز ورود آزادگان
نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در |  لینک ثابت   • 
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر